خانه  > slide, زندانیان  >  داود رضوی از زندان اوین به بیمارستان فارابی تهران اعزام شد

داود رضوی از زندان اوین به بیمارستان فارابی تهران اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، داود رضوی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد محبوس در زندان اوین، در پی وضعیت نامناسب جسمی به بیمارستان فارابی تهران اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، داود رضوی از زندان اوین به بیمارستان خارج از زندان اعزام شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای رضوی در این خصوص به هرانا گفت: “داود که از بیماری آب مروارید و خشکی چشم رنج میبرد، امروز سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه، برای سیر مراحل درمان از زندان اوین به بیمارستان فارابی تهران منتقل شد. آقای رضوی توسط پزشک بیمارستان معاینه شده و به گفته پزشک، باید به صورت مداوم تحت درمان قرار گیرد.”

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده است، انتقال آقای رضوی به بیمارستان در حالی صورت گرفته است که طی چند مرحله به دلیل سنگ اندازی مسئولان مربوطه و بهانه امتناع از پوشیدن لباس زندان، وی از رسیدگی پزشکی محروم مانده بود.

داود رضوی در تاریخ پنجم مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ بیست و هفتم آذرماه همان سال، از این زندان به زندان تهران بزرگ منتقل شد. سرانجام او در تاریخ بیست فروردین ماه ۱۴۰۲ به بند شش زندان اوین انتقال یافت.

در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات داود رضوی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی با حکم قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به تحمل پنج سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و فعالیت در گروه‌های سیاسی و احزاب محکوم شد.

حکم صادره در تاریخ یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید