خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
خبرگزاری هرانا

بیانیه ها

بیانیه کانون صنفی معلمان ایران، در محکومیت اخراج محمد حبیبی معلم و فعال صنفی معلمان

خبرگزاری هرانا – کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، با انتشار بیانیه ای به صدور حکم ناعادلانه اخراج محمد حبیبی عضو و سخنگوی هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران، . . .

بیانیه شورای بازنشستگان ایران؛ “بی توجهی حکومت به مطالبات معلمان، صدای متولیان خودی را هم بلند کرده است!”

خبرگزاری هرانا – شورای بازنشستگان ایران با انتشار بیانیه ای به مناسبت روز جهانی معلم، ضمن گرامیداشت این روز، نگاه کالایی به آموزش، ناتوانی و بی توجهی حکومت . . .

بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در محکومیت بازداشت عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان

خبرگزاری هرانا – کانون صنفی معلمان ایران (تهران) با انتشار بیانیه ای بازداشت عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان گیلان را محکوم کرد. در بخشی از این بیانیه . . .

بیانیه کانون نویسندگان ایران؛ ادامه حبس سه عضو این کانون، سرکوب آزادی بیان است

خبرگزاری هرانا – کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به اینکه دفاع از آزادی بیان، مخالفت با سانسور و عضویت در کانون نویسندگان ایران به صدور . . .

نامه‌ خانواده‌ سه وکیل دادگستری و فعال مدنی به سران سه قوه؛ «چرا عزیزانمان همچنان در سلول انفرادی هستند؟»

خبرگزاری هرانا – بیش از سه هفته از بازداشت تعدادی از وکلا و فعالین مدنی در تهران می گذرد. علیرغم صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده به دادگاه انقلاب . . .

بیانیه شماری از معلمان و دانش آموزان رشته فلسفه؛ حکم اخراج بیژن عبدالکریمی، نقض آشکار آزادی بیان در دانشگاه است

خبرگزاری هرانا – شماری از معلمان و دانش آموزان رشته فلسفه، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعتراض به اخراج بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد واحد تهران شمال، . . .

کارشناسان سازمان ملل؛ مقامات ایران باید فورا حکم اعدام حیدر قربانی را لغو کنند

خبرگزاری هرانا – کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل، امروز جمعه ۱۲ شهریورماه، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر اعدام قریب الوقوع حیدر قربانی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام . . .

بیانیه‌ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت بازداشت وکلای دادگستری و فعالان مدنی

خبرگزاری هرانا – شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعتراض به بازداشت تعدادی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی، خواستار آزادی این شهروندان و . . .

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی جهت جلوگیری از اجرای حکم اعدام حیدر قربانی

خبرگزاری هرانا – بیش از صد تن از فعالین سیاسی، مدنی و حقوق بشری با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به رد درخواست اعاده دادرسی حیدر قربانی در دیوان . . .

نامه جمعی از فعالان مدنی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در خصوص بحران کرونا در کشور

خبرگزاری هرانا – جمعی از فعالان مدنی طی نامه ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، نسبت به افزایش آمار ابتلا و فوت شهروندان در ایران، . . .

ابراز نگرانی جامعه جهانی بهائی در خصوص مصادره املاک بهاییان

خبرگزاری هرانا – دفتر جامعه جهانی بهائی در ژنو با انتشار بیانیه ای نسبت به مصادره اموال بهائیانایران ابراز نگرانی کرد و با اشاره به اقدامات اخیر جمهوری . . .

بیانیه جمعی از فعالان مدنی و سیاسی؛ بازداشت وکلای دادگستری، تجاوز به حقوق سیاسی و مدنی این شهروندان است

خبرگزاری هرانا – جمعی از فعالان مدنی و سیاسی، با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به بازداشت تعدادی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی، خواستار آزادی این شهروندان . . .

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز؛ بازداشت وکلای دادگستری، ممانعت از حق دادخواهی است

خبرگزاری هرانا – اعضای کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز، در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه، ضمن محکوم کردن بازداشت جمعی از وکلای دادگستری و . . .

بیانیه ۱۵۲ وکیل دادگستری؛ طرح موسوم به “صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی” نقض حقوق بنیادین عموم مردم است

خبرگزاری هرانا – ۱۵۲ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به نقض حقوق بنیادین عموم مردم در دسترسی به گردش آزاد اطلاعات و آزادی‌های مشروع و حفظ . . .

بیانیه بیش از ۸۰۰ دانشجوی کشور در حمایت از اعتراضات کارگران

خبرگزاری هرانا – بیش از ۸۰۰ تن از دانشجویان کشور با انتشار بیانیه ای از اعتصاب و اعتراضات کارگران نفت حمایت کردند. آنها در بخشی از بیانیه خود . . .

بیانیه دیده‌بان حقوق بشر در خصوص سرکوب مرگبار اعتراضات خوزستان

خبرگزاری هرانا – سازمان دیده‌بان حقوق بشر روز پنج‌شنبه ۷ مردادماه طی بیانیه‌ای نگرانی خود را از سرکوب خونین اعتراضات خوزستان اعلام کرد. در این بیانیه از مقامات . . .

بیانیه کانون صنفی معلمان همدان در حمایت از اعتراضات خوزستان؛ “پاسخِ استمدادِ تشنگی، به جای آب با خشاب داده شد”

خبرگزاری هرانا – کانون صنفی معلمان همدان با انتشار بیانیه ای از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کرد. این کانون با تاکید بر ایستادگی در کنار مردم خوزستان در . . .

بیانیه جمعی از هنرمندان استان فارس در حمایت از اعتراضات خوزستان

خبرگزاری هرانا – شماری از هنرمندان استان فارس با انتشار بیانیه ای از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند و خواستار رفع مشکلات آنها شدند. در بخشی از نامه . . .

بیانیه بیش از ۲۳۰ وکیل دادگستری در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان

خبرگزاری هرانا – بیش از ۲۳۰ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه ای از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند. در بخشی از بیانیه مذکور آمده است، “اینکه مردمان کهن . . .

بیانیه سازمان عفو بین‌الملل در خصوص سرکوب خشن اعتراضات در خوزستان

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ای از استفاده نیروهای امنیتی از سلاح‌های جنگی برای سرکوب معترضان در خوزستان خبر داده است. این سازمان در بیانیه خود . . .

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی؛ «چهره زخمی و قلب رنج دیده امروز خوزستان آیینه ایران فردا است»

خبرگزاری هرانا – جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی، صنفی و حقوق بشری با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز همدردی و همراهی با هموطنان خوزستانی و تسلیت به خانواده . . .

«مردمی که به جای آب، گلوله و گاز اشک آور می‌گیرند»؛ بیانیه کانون نویسندگان ایران در محکومیت سرکوب اعتصابات کارگران و اعتراضات خوزستان

خبرگزاری هرانا – کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه ای با اشاره به اعتراضات مردم خوزستان و اعتصاب کارگران، بر خواسته های بر حق آنان تاکید و سرکوب . . .

بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در محکومیت سرکوب اعتراضات خوزستان

خبرگزاری هرانا – کانون صنفی معلمان تهران با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به سرکوب شهروندان معترض در استان خوزستان، بی‌کفایتی مسئولان و تصمیم گیران ارشد و سال‌ها . . .

بیانیه شش انجمن صنفی سینمایی در اعتراض به اعمال سانسورهای اخیر در شبکه نمایش خانگی

خبرگزاری هرانا – شش انجمن صنفی سینمایی با انتشار بیانیه ای ضمن اعتراض به سانسورهای اخیر و اعمال ممیزی های “سلیقه‌ای، بی‌ منطق و بی حد و مرز . . .

خبرگزاری هرانا