خانه  > slide, زندانیان  >  داود رضوی به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم ماند

داود رضوی به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم ماند

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه بیست و یکم فروردین ماه، داود رضوی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد محبوس در زندان اوین، علیرغم حال نامساعد جسمانی، به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم ماند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، داود رضوی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد محبوس در زندان اوین از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا اطلاع داد: “آقای رضوی از مشکلات گوارشی رنج میبرد. با وجود نیاز این زندانی به رسیدگی پزشکی مناسب، وی طی روز جاری از اعزام به بیمارستان محروم ماند. ممانعت مسئولان زندان از اعزام آقای رضوی به مراکز درمانی خارج از زندان، علیرغم تعیین وقت قبلی دکتر و به دلیل امتناع وی از پوشیدن لباس زندان صورت گرفت.”

 آقای رضوی، در تاریخ یکم اسفندماه سال گذشته نیز با بهانه تراشی مسئولان زندان، از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی مکفی محروم مانده بود.

داود رضوی در تاریخ پنجم مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ بیست و هفتم آذرماه همان سال، از این زندان به زندان تهران بزرگ منتقل شد. سرانجام او در تاریخ بیست فروردین ماه ۱۴۰۲ به بند شش زندان اوین انتقال یافت.

در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات داود رضوی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی با حکم قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به تحمل پنج سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و فعالیت در گروه‌های سیاسی و احزاب محکوم شد.

حکم صادره در تاریخ یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید