خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
خبرگزاری هرانا

مصاحبه و گفتگو

شبانه سنگ قبری با عنوان «شهیده» برای خواهرم گذاشتند؛ در گفتگو با عظمت اژدری/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ هواپیمای اوکراینی که حامل ۱۷۶ مسافر بود، توسط سپاه پاسداران حداقل با شلیک دو موشک تنها به فاصله چند ثانیه . . .

ژوزف هوسپیان؛ آن بدن تکه تکه شده، بدن پدرم بود/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – هایک هوسپیان مهر، متولد ۶ ژانویه ۱۹۴۵، کشیش ایرانی ارمنی تبار، اسقف کلیساهای جماعت ربانی ایران و فعال حقوق بشر در زمینه آزادی مذهب . . .

دکتر ملک فاضلی، نماینده سراوان؛ جریمه کردن افراد مشکلی را حل نمی‌کند/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – می‌گوید در سال ۱۳۶۴ و در سراوان، اولین موارد ایدز در ایران را یافته است. همچنان هم تاکید می‌کند که مسئله چه آن روز . . .

دکتر وحید جهان‌میری نژاد؛ معضل اصلی ایدز در ایران بیماریابی است/گفتگو از نرگس سرلک

ماهنامه خط صلح – جهت کسب اطلاع از وضعیت کنونی ایدز در ایران و پرس و جو در خصوص نحوه‌ی پیشرفت برنامه‌ی موسوم به ۹۰٫۹۰٫۹۰ سراغ دکتر وحید . . .

امانقلیچ شادمهر؛ راه حل معضل امروز آموزش در کشور، بومی‌سازی است/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص وضعیت آموزش مجازی در کشور و شبکه شاد می‌گوید که «ارزیابی . . .

بررسی ابعاد روانشناختی آموزش در دوره‌ی کرونا؛ در گفتگو با شادی جواهری/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – با بروز و شیوع کرونا ویروس در جهان، مقالات و گفتگوهای متعددی در نقد، بررسی و تحلیل ابعاد تاثیرات آن در زندگی جوامع بشری . . .

رسول بداقی؛ در این آموزش و پرورش دانش‌آموز سرکوب و نابود می‌شود/گفتگو از سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – «رسول بداقی»، معلم و عضو هیئت مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران و دارای سابقه‌ی ۳۰ ساله‌ی آموزش در مدارس کشور است. او در شهریورماه . . .

کلید حل مسئله‌ی اقلیت‌ها در دست نظام سیاسی است؛ در گفتگو با احمد بخارایی/گفتگو از سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – در ایران اقلیت‌هایی وجود دارند که نسبت به اقلیت‌های رسمی و شناخته شده تفاوت‌های بارزی دارند، مانند سیاهان در جنوب ایران، خاوری‌ها در خراسان، . . .

آیت‌الله معصومی تهرانی: صلح در ادیان از باب تعدی نکردن در حقوق فردی و اجتماعی است/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – در پایان از او پرسیدم که آیا می‌توان از متون مقدس برای صلح جهانی نسخه‌ای استخراج کرد. گفت که اگر هم بشود درآورد، من . . .

فرهاد بیضایی؛ اجاره‌نشینی در کشور ما یک اجبار است تا یک انتخاب/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – «اجاره‌نشینی یک معضل اجتماعی نیست اما مسئله‌ای است که در ایران وضعیت خاصی دارد.» این گفته فرهاد بیضایی، کارشناس مسکن است. وی بر این . . .

ترنسی که با ریش مصنوعی خانه‌ای برای سکونتش اجاره می‌کرد!/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – بحران‌های اقتصادی به ویژه در سال‌های اخیر و با شیوع کرونا ویروس، همه‌ی ابعاد زندگی بشر را به شدت تحت تاثیر قرار داده و . . .

دولت باید به تولید مسکن اجتماعی با مشارکت فرودستان بپردازد؛ در گفتگو با دکتر شهره قمرفلاح/گفتگو از سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – در این شماره از خط صلح به همراه دکتر شهره قمر فلاح در خصوص ابعاد اجتماعی مسکن خصوصا اجاره نشینی به گفتگو پرداختیم. وی . . .

هومن رازدار؛ اوقات فراغت آخرین دغدغه مدیران هم نیست!/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – او اوقات فراغت را یک حق شهروندی می‌داند و اما می‌گوید که «دغدغه‌ای در بین مدیران ما در مورد اوقات فراغت و ارائه پیشنهادات . . .

نشاط اجتماعی محصول یک تاریخ و شرایط زیستن در اکنون است؛ در گفتگو با داروین صبوری جامعه شناس/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – علی رغم این که نشاط فردی و اجتماعی حقوق و نیازهایی بسیار مهم هستند و بر ابعاد مختلف زندگی انسان قویا تاثیر گذار هستند، . . .

دکتر سیما سمر؛ ارزش ها و قوانین حقوق بشری مرز نمی شناسند/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – تاکیدش بر حقوق بشر و لزوم اجرای آن است و می‌گوید که اگر کرامت انسانی مهاجران مراعات نشود، عملا تخطی از حقوق بشر اتفاق . . .

صالح نیکبخت؛ افغانستانی ها کمتر از ایرانی ها مرتکب جرم می شوند/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – در این شماره‌ی خط صلح، در خصوص وضعیت مهاجران حاضر در ایران خصوصا اتباع افغانستانی و الزامات حقوقی ایران در قبال آن‌ها با صالح . . .

حبیب الرحمان پدرام؛ جنگ و ناامنی علت مهاجرت افغانستانی ها به ایران است/سیمین روزگرد

ماهنامه خط صلح – جنگ و فقر را از دلایل عمده‌ی مهاجرت مردم افغانستان به طرف ایران می‌داند. او نماینده‌ی پارلمان افغانستان است، روزنامه‌نگاری را در هرات خوانده . . .

خشونت امری غیرانسانی است؛ در گفتگو با حسین بیوک فعال اجتماعی افغانستانی/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – حسین بیوک خبرنگار و فعال اجتماعی، از اهالی افغانستان و ساکن کابل است. برگزاری جشنواره‌های کتاب و رونمایی از مجموعه شعر «بیا تفنگ را . . .

حسام‌الدین علامه؛ سازمان ملی سالمندی در کشور نداریم/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – امر سالمندی متولی مشخصی ندارد و باید ساختاری پویا و منعطف به وجود بیاید تا دستگاه‌ها با برنامه‌های دراز مدت، میان مدت و کوتاه . . .

تمام مواد قانون کار ضد کارگری هستند؛ در گفتگو با جوانمیر مرادی فعال کارگری/گفتگو از ماری محمدی

ماهنامه خط صلح – بازنشستگان به عنوان بخشی از طبقه‌ی کارگر همواره مورد تبعیض و ظلم قرار گرفته و از حقوق خود محروم مانده‌اند. بازنشسته که همان کارگر . . .

پرسش‌های بی پاسخ در گفتگو با علی اصغر بیات؛ بیشتر از مهدکودک به آسایشگاه سالمندان نیاز داریم/ گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – یک دقیقه و نیم آخر ناگهان ورق برگشت. ظاهرا پرسش از آنچه گفته بودند ذهن ایشان را برهم زد و تماس قطع شد و . . .

امکان دارد که شاهد اعتراض در جامعه باشیم؛ در گفتگو با دکتر مصطفی اقلیما/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – می‌گوید کسی در مملکت پاسخگو نیست. مسئولین هم تخصص و شایستگی حضور در موقعیتشان را ندارند. دکتر مصطفی اقلیما تصریح می‌کند که «اگر به . . .

در خوزستان آمار کرونا بالا رفته است؛ در گفتگو با سید راضی نوری نماینده شوش/گفتگو از علی کلائی

ماهنامه خط صلح – در گفتگو با ایسنا گفته بود که مجلس یازدهم باید از کرونای اجتماعی جلوگیری کند. سید راضی نوری، پزشک و نماینده‌ی خوزستان (شوش) در . . .

در شرایط اضطرار هستیم!؛ در گفتگو با بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان/گفتگو از سیامک ملامحمدی

ماهنامه خط صلح – اذعان دارد که پیش از کرونا مشکلات اقتصادی داشتیم و کرونا آن را مضاعف کرد. همچنین می‌گوید که در تشکیل ستاد ملی کرونا تاخیر . . .

خبرگزاری هرانا