خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ داود رضوی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

اعتراضات سراسری؛ داود رضوی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – داود رضوی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد یکشنبه شب ۲۷ آذرماه، از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی علیرغم گذشت ۸۳ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، یکشنبه شب ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱، داود رضوی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

در این گزارش آمده است: “آقای رضوی طی تماس تلفنی کوتاه با خانواده در ساعت ۲۳:۳۰، از انتقال خود به بند ۶ زندان تهران بزرگ خبر داده است.”

داود رضوی روز سه شنبه ۵ مهرماه، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی علیرغم گذشت ۸۳ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

آقای رضوی پیشتر نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

تاکنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید