خانه  > slide, زندانیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام منوچهر بختیاری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام منوچهر بختیاری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبیندر قزوین از بابت پرونده ای که اخیرا علیه او گشوده شده، امروز سه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام منوچهر بختیاری برگزار شد.

در جریان این جلسه که امروز سه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه، در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو استان قزوین به ریاست قاضی صفاریان به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور علی شریف زاده، وکیل مدافع آقای بختیاری برگزار شده، وی از بابت اتهام نشر اکاذیب از طریق سامانه های رایانه ای، به دفاع از خود پرداخت.

جلسه بازپرسی منوچهر بختیاری در تاریخ بیست و سوم اسفندماه سال گذشته، از بابت پرونده مذکور بدون اطلاع قبلی و بدون دسترسی به وکیل خود، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به ریاست بازپرس بیگدلی برگزار شده بود.

منوچهر بختیاری یک روز قبل از برگزاری این جلسه بازپرسی با دریافت ابلاغیه ای به شعبه مذکور احضار شده بود.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، به زندان چوبیندر قزوین منتقل شد.

منوچهر بختیاری اواخر دی ماه ۱۴۰۲، از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی سید موسی آصف الحسینی، به هجده سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری در تاریخ سوم دی ماه همان سال، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شد.

آقای بختیاری در تاریخ دهم آبان ماه سال گذشته، از بابت پرونده ای دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین به شش ماه حبس محکوم شد. حکم مذکور اواخر بهمن ماه سال گذشته، توسط شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان قزوین عینا تایید شد.

در تاریخ بیست و نهم مهرماه سال ۱۴۰۲، جلسه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید