خانه  > slide, زندانیان  >  جلسه بازپرسی منوچهر بختیاری برگزار شد

جلسه بازپرسی منوچهر بختیاری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه بازپرسی منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان چوبیندر قزوین از بابت پرونده ای که اخیرا علیه او گشوده شده، امروز چهارشنبه بیست و سوم اسفندماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه بازپرسی منوچهر بختیاری برگزار شد.

در جریان این جلسه که امروز چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۴۰۲ در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به ریاست بازپرس بیگدلی برگزار شده، آقای بختیاری از بابت اتهام نشر اکاذیب از طریق سامانه های رایانه ای، به دفاع از خود پرداخته است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “این جلسه ساعت ۸ صبح روز جاری، بدون اطلاع قبلی و بدون دسترسی آقای بختیاری به وکیل خود برگزار شده است.”

آقای بختیاری روز گذشته با دریافت ابلاغیه ای به شعبه مذکور احضار شده بود.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، به زندان مرکزی قزوین منتقل شد.

منوچهر بختیاری اواخر دی ماه از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی سید موسی آصف الحسینی، به هجده سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری در تاریخ سوم دی ماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

آقای بختیاری در تاریخ دهم آبان ماه، از بابت پرونده ای دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین به شش ماه حبس محکوم شد. حکم مذکور اواخر بهمن ماه سال جاری، توسط شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان قزوین عینا تایید شد.

در تاریخ بیست و نهم مهرماه سال جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید