خانه  > slide, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان؛ منوچهر بختیاری به حبس محکوم شد

پرونده سازی در زندان؛ منوچهر بختیاری به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزوین، از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین به شش ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی و پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، به حبس محکوم شد.

بر اساس حکمی که امروز چهارشنبه دهم آبان ماه، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین صادر و به سارا عباسی همسر این زندانی سیاسی ابلاغ شده است، آقای بختیاری از بابت اتهام “توهین به رهبری” به شش ماه حبس محکوم شده است.

در تاریخ بیست و نهم مهرماه سال جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

خانم عباسی در خصوص وضعیت جسمانی منوچهر بختیاری به هرانا گفت: “بیش از یک سال و نیم پیش پزشکی قانونی نامه ای مبنی بر عمل فوری فتق و پروستات همسرم را تایید کرده است. همچنین بیش از سه ماه است که از دندان درد رنج میبرد. اما با بهانه تراشی مسئولین مربوطه از رسیدگی درمانی تخصصی و اعزام به مرخصی درمانی محروم مانده است.”

لازم به ذکر است، آقای بختیاری پیشتر به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان قزوین احضار شده بود.

در جریان این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست قاضی اسمعیل اسدی برگزار شد، علی شریف زاده، وکیل دادگستری به دفاع از موکل خود از بابت اتهام “توهین به رهبری” پرداخته بود که نهایتا این پرونده “با توجه به گزارش واصله از آمار کسر و جهت رفع نقص” به شعبه پنجم بازپرسی ارجاع داده شد.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، به زندان مرکزی قزوین منتقل شد.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید