خانه  > slide, زندانیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ منوچهر بختیاری به شش ماه حبس محکوم شد/ سند

دادگاه تجدیدنظر؛ منوچهر بختیاری به شش ماه حبس محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا – حکم شش ماه حبس منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزوین، توسط شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان قزوین عینا تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی و پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه، توسط شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان قزوین به ریاست حبیب اله امیری صادر و به وکیل مدافع این زندانی سیاسی ابلاغ شده، آقای بختیاری از بابت اتهام “توهین به رهبری” به شش ماه حبس محکوم شده است.

آقای بختیاری در تاریخ دهم آبان ماه، از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه وی گشوده شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین به شش ماه حبس محکوم شده بود.

در تاریخ بیست و نهم مهرماه سال جاری، جلسه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

لارم به ذکر است، آقای بختیاری از تاریخ نوزدهم دی‌ماه، توسط شواری انضباطی زندان به مدت سه ماه از دسترسی به تلفن زندان و تماس با خانواده‌اش محروم شده است.

پیشتر خانم عباسی در گفتگو با هرانا از شرایط دشوار وی در زندان خبر داد و گفته بود: “آقای بختیاری چهار ماه دندان درد شدید داشت و عفونتش به چشم و گوشش زده بود. مسئولین مربوطه هر روز می‌گفتند می‌بریمت دندان‌پزشکی اما این اتفاق نیفتاد و در نهایت او مجبور شد کل ردیف بالای دندان‌های خود را به دلیل درد عصبی بکشد تا فقط دردش کم شود. ”

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، به زندان مرکزی قزوین منتقل شد.

منوچهر بختیاری اواخر دی ماه از بابت پرونده ای دیگری که اخیرا در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی سید موسی آصف الحسینی، به هجده سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری در تاریخ سوم دی ماه، به صورت ویدیو کنفرانس در شعبه مذکور برگزار شده بود.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

تصویری از حکم صادره توسط شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان قزوین

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید