خانه  > slide, زندانیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزوین، امروز شنبه بیست و نهم مهرماه، به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه بیست و نهم مهر ۱۴۰۲، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منوچهر بختیاری برگزار شد.

در جریان این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه اول دادگاه انقلاب قزوین برگزار شد، آقای بختیاری در خصوص اتهامات مطروحه، به دفاع از خود پرداخت.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند، با بیان اینکه “این پرونده با شکایت آقای لک، رئیس اطلاعات زندان قزوین علیه آقای بختیاری گشوده شده”، به هرانا گفت: “آقای بختیاری از دندان درد و عفونت دندان رنج می برد و حدود دو ماه است که از رسیدگی پزشکی محروم مانده است. عفونت به چشم و گوش وی سرایت کرده است.”

در تاریخ بیست و نهم شهریورماه، جلسه دادرسی منوچهر بختیاری از بابت پرونده مذکور در شعبه هشتم دادیاری عمومی و انقلاب قزوین برگزار شده بود.

لازم به ذکر است، آقای بختیاری پیشتر از بابت پرونده دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان قزوین احضار شده بود.

در جریان این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست قاضی اسمعیل اسدی برگزار شد، علی شریف زاده، وکیل دادگستری به دفاع از موکل خود از بابت اتهام “توهین به رهبری” پرداخته بود که نهایتا این پرونده “با توجه به گزارش واصله از آمار کسر و جهت رفع نقص” به شعبه پنجم بازپرسی ارجاع داده شد.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. این شهروند در تیرماه ۱۴۰۱، به زندان مرکزی قزوین منتقل شد.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید