خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  توفان شن، ریزگردها و آلودگی هوا در سیستان‎ و بلوچستان ۱۲۰ نفر را به بیمارستان کشاند

توفان شن، ریزگردها و آلودگی هوا در سیستان‎ و بلوچستان ۱۲۰ نفر را به بیمارستان کشاند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که ۱۲۰ نفر از مردم منطقه در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از روز گذشته تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، عبدالرحمان شهنوازی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از دیروز منطقه را فرا گرفته به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند”.

وی افزود: “۱۳ نفر از این افراد به دلیل شدت بیماری در مراکز بهداشتی درمانی بستری و ۳۵ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند”.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: “توفان گرد و خاک روز گذشته با سرعت حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به ۳۱ برابر حد مجاز رساند”.

به گزارش ایرنا وضعیت نامساعد جوی در شمال سیستان و بلوچستان و طوفان همراه با گرد و خاک شدید زندگی را به کام خشکیده مردم این منطقه تلخ و شرایط را غیرقابل تحمل کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید