خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ ساعت ۱۱:۵۷:۲۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۵۷۸ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۵۷۸ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که طی دو روز گذشته در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۵۷۸ نفر به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: “۵۷۸ نفر از مردم منطقه به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند”.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: “طی دو روز گذشته در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۵۷۸ نفر به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان شدند”.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه افزود: “طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: “از این ۵۷۸ نفر مصدوم ۴۸۳ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۹۵ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

وی تصریح کرد: “براساس هشدارهای هواشناسی مبنی بر ادامه وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در منطقه تا اواسط هفته از مردم این منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان خواهشمندیم در این مدت از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید