خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۲۹۹ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۲۹۹ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که ۲۹۹ نفر از مردم منطقه طی ۴۸ ساعت گذشته به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، عبدالرحمن شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: “در ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۲۹۹ ن فربه دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی و بیمارستان شدند”.

وی با اشاره به آماده باش نیروهای امدادی و درمانی در منطقه افزود: “طی این مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: “از این ۲۹۹ نفر مصدوم ۲۳۶ نفر پس از مراجعه درمان و ترخیص و ۶۳ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

وی تصریح کرد: “براساس هشدارهای هواشناسی مبنی بر افزایش سرعت وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در منطقه تا اواسط هفته آینده از مردم این منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان خواهشمندیم در این مدت از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید