خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۷, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ ساعت ۱۷:۲۵:۴۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  توفان شن در سیستان و بلوچستان ۷۸ نفر را روانه بیمارستان کرد

توفان شن در سیستان و بلوچستان ۷۸ نفر را روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت که ۷۸ نفر از مردم منطقه در شمال سیستان و بلوچستان بر اثر توفان و گرد و خاک شب گذشته تا کنون روانه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی شدند که ۳۶ نفر از افراد مراجعه کننده در بیمارستان بستری و ۴۲ نفر نیز به‌ صورت سرپایی درمان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، حمیدرضا بزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: “۳۶ نفر از افراد مراجعه کننده در بیمارستان بستری و ۴۲ نفر نیز به‌ صورت سرپایی درمان شدند”.

وی افزود: “این افراد به دلیل بیمارهای تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان گرد و خاک به بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند”.

وی تصریح کرد: “متاسفانه با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان گرد و خاک همواره مردم منطقه به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها بیماری های تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند”.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: “پایگاه های اورژانس در کنار مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها آماده ارائه خدمات به بیماران هستند”.

به گفته معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل توفان با سرعت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت روز یکشنبه منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز واقع در شمال استان را درنوردید.

هوشنگ ناظری اظهار داشت: “شدت توفان و گرد و خاک به حدی بود که غلظت ذرات معلق در هوا به افزون بر هفت برابر حد سالم و بیش از ۲ برابر حالت بحرانی رسید”.

وی افزود: “غلظت ذرات امروز در منطقه به هزار و ۱۲۰ میکروگرم بر مترمکعب رسید”.

فرماندار زابل گفت: “توفان در شمال سیستان و بلوچستان موقتی بوده و از بعدازظهر به تدریج فروکش می کند”.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید