خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازگشت تنگی نفس به خوزستان

بازگشت تنگی نفس به خوزستان

خبرگزاری هرانا – بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خوزستان از چهارشنبه شب تا کنون حدود چهار هزار نفر به دلیل مشکلات تنفسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کرده اند.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد مراجعان تنگی نفس را تا ظهر پنجشنبه سه هزار و ۹۰ نفر اعلام کرده بود، اما مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از افزایش تعداد بیماران خبر داده است.

هاشم بالدی در این رابطه به ایرنا گفت: تعداد افرادی که بر اثر عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه کرده اند تا پنجشنبه شب به حدود چهار هزار نفر رسیده اند.
وی همچنین درباره علت تنگی نفس اظهار کرد: بر اساس گزارش هواشناسی استان، باران اسیدی نبوده است.
بالدی افزود: ستاد بحران استان در این مورد تشکیل جلسه داده و گزارشی نیز به ستاد بحران کشور ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی در حالت آماده باش هستند و هماهنگی لازم برای پذیرش و درمان بیماران تنگی نفس انجام شده است.
بالدی کمبود داروهای مخصوص تنگی نفس در مراکز درمانی را رد کرد و گفت: هماهنگی برای پذیرش رایگان بیماران تنگی نفس که در اثر آلودگی هوا به این عارضه دچار شده اند، در تمام مراکز در حال انجام است.
وی در ادامه از تشکیل کارگروهی برای علت یابی تنگی نفس در استان خبر داد و افزود: هنوز دلیل قطعی این مساله مشخص نشده اما با توجه به احتمال تاثیر گرده افشانی برخی گونه های گیاهی مقرر شد که شهرداری ها ظرف یک هفته آینده هرس درختان را در دستورکار قرار دهند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اظهار کرد: پیش بینی می شود که مشکل تنگی نفس تا پایان آبان تداوم داشته باشد به همین دلیل به بیماران تنفسی، سالمندان و کودکان توصیه می شود که در زمان بارندگی حتی المقدور از تردد در فضای باز خودداری کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید