خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با مرخصی محمدامین آگوشی برای آخرین ملاقات با همسرش

مخالفت با مرخصی محمدامین آگوشی برای آخرین ملاقات با همسرش

خبرگزاری هرانا – محمد امین آگوشی که همسرش از دو ماه پیش در کما بسر می‌برد و به گفته بستگانش در حالت احتضار قرار دارد، از مرخصی محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد امین آگوشی معلم بازنشسته ۵۴ ساله و اهل پیرانشهر که هم‌اکنون در زندان زاهدان محکومیت ۱۰ ساله خود در تبعید را سپری می‌کند، بدلیل سکته مغزی همسرش خانم «کبری قلندری» و به کما رفتن وی طی دوماه گذشته، بار‌ها از مسئولین امور تقاضای اعزام به مرخصی درمانی را کرده، ولی هربار با خواسته وی مخالفت شده است.

یکی از بستگان وی به گزارشگر هرانا گفت: “مادرم در شرایط بسیار وخیمی در کما بسر می‌برد و دکتر‌ها جوابش کرده‌اند و دارد می‌میرد. پدرم می‌خواهد بر بالین وی باشد.”

گفتنی است، صبح روز جاری نیز محمدامین آگوشی بدلیل مسمومیت دارویی شدید به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شد.

این زندانی زندان مرکزی زاهدان به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید