خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذای ایرج محمدی، زندانی تبعیدی در زندان تبریز

اعتصاب غذای ایرج محمدی، زندانی تبعیدی در زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – دوران محکومیت ایرج محمدی زندانی امنیتی که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شده است، در تاریخ ۱۲ مرداد ماه به پایان می‌رسد با این حال مسئولان قضایی از آزادی وی ممانعت به عمل آورده و مدعی شدند ایام بازداشت جزو مدت حبس محسوب نمی شود و وی باید ۸ ماه دیگر نیز در زندان بماند. این زندانی نیز در اعتراض به کارشکنی مسئولان با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد که از روز چهارشنبه ۳ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایرج محمدی زندانی امنیتی تبعیدی در زندان مرکزی تبریز است که به همراه محمد امین آگوشی هم‌پرونده خود هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شده‌اند.

با وجود اینکه دوران محکومیت ۱۰ ساله این افراد در تاریخ ۱۲ مرداد ماه به پایان می‌رسد، با این حال دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی ارومیه با بیان اینکه ایام بازداشت جزو دوران حبس محسوب نمی‌شود از آزادی این افراد در تاریخ مقرر ممانعت به عمل آورده و می‌گویند زندانیان مذکور باید ۸ ماه بیشتر در زندان باشند.

آقای محمدی نیز در اعتراض به این کارشکنی با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد که از روز چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ دست به اعتصاب غذا زده است.

متن کامل این نامه را به نقل از هرانا بخوانید:

“مدیر اداره زندان تبریز

احتراما و با عرض ادب به استحضار عالی می‌رساند که اینجانب ایرج محمدی فرزند محمد که به مدت ۱۰ سال تبعید در زندان محکوم شده‌ام، مدت محکومیتم در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ به اتمام می‌رسد. از طرفی اینجانب در ابتدای دستگیری مدت ۲۳۱ روز در بازداشتگاه حفاظت ارشد سپاه استان آذربایجان غربی تحت بازداشت بودم که قاضی صادرکننده رای مدت مذکور را در دادنامه قید کرده و جز ایام حبس محسوب کرده است، ولی متاسفانه دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان آذربایجان غربی از صدور برگه آزادی بنده خودداری کرده و اعلام می‌کند که مدت مذکور جز ایام حبس محاسبه نمی‌شود.

لذا اینجانب از روز جاری در اعتراض به پایمال و ضایع شدن حق و حقوقم اعلام اعتصاب غذا می‌کنم و شایان ذکر است که به هیچ وجه قصد خودکشی ندارم”.

ایرج محمدی و محمد امین آگوشی، دو هم پرونده در فروردین سال گذشته از زندان زاهدان به زندان تبریز منتقل شدند.

آقای محمدی در بهمن ماه سال ۹۵ با نگارش نامه‌ای سرگشاده در مورد مخالفت با درخواست عفو خود نکاتی را تشریح کرد. آقای محمدی با بیان اینکه به دلیل تحمل هشت ماه سلول انفرادی و شکنجه در ابتدای بازداشت دچار بیماری اعصاب و روان شده، تاکید کرد دلایل عنوان شده «کذب محض» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید