خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  ایرج محمدی، شهروند اهل میاندوآب با قرار وثیقه آزاد شد

ایرج محمدی، شهروند اهل میاندوآب با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ایرج محمدی، زندانی امنیتی سابق و شهروند اهل میاندوآب که در تاریخ ۲۳ دیماه در پی احضار به اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده بود، روز گذشته با قرار وثیقه و به صورت موقت آزاد شد. آقای محمدی پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دیروز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۹۷، ایرج محمدی، زندانی امنیتی سابق و شهروند اهل میاندوآب پس از ۱۰ روز بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات ارومیه با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

پدر ایرج محمدی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “اتهام مطرح شده در خصوص فرزندم «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق همکاری با گروه های مخالف نظام» بوده و تنها دلیلی که برای این اتهام مطرح شده واریز مبلغی از طریق یکی از زندانیان سیاسی سابق که خارج از ایران زندگی می‌کند به حساب ایرج بوده بوده است. وی این اتهامات را به هیچ عنوان نپذیرفته است”.

ایرج محمدی در تاریخ ۲۳ دی ماه، در پی مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان میاندوآب بازداشت و روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بود.

پدر ایرج محمدی پیشتر در خصوص بازداشت فرزندش به هرانا گفته بود: “دو روز پیش به از طرف اداره اطلاعات میاندوآب با ایرج تماس گرفتند و گفتند فردا به اداره اطلاعات مراجعه کند نیم ساعت با شما کار داریم. ایرج دیروز به اداره اطلاعات رفت اما بعد از چند ساعت هیچ خبری از وی نشد. من علیرغم سالخوردگی و بیماری به آنجا رفتم و سعی کردم جویای وضعیتش شوم، اما اجازه ندادند حتی به محل اداره نزدیک شوم. امروز هم خانواده با اداره اطلاعات میاندوآب تماس گرفتند ولی به آنها گفته‌اند که ایرج به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده است”.

لازم به یادآوری است که ایرج محمدی در مهرماه سال ۸۶ به اتهاماتی امنیتی به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شد و در مردادماه سال جاری با پایان دوران محکومیت از زندان تبریز آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید