خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳, 20th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۰۹ ساعت ۲۰:۵۴:۵۶

    خانه  > زندانیان  >  بازرسی خشن توام با تخریب وسایل زندانیان در زندان بندرعباس

بازرسی خشن توام با تخریب وسایل زندانیان در زندان بندرعباس

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته تنها دوبار بند ۱ زندان بندرعباس مورد بازرسی خشن قرار گرفت و کولر‌ها و یخچالهای بند توسط ماموران گارد تخریب شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران گارد زندان مرکزی بندرعباس تنها طی هفته‌ای که گذشت در دو نوبت (روز یکشنبه و سه‌شنبه) به بند ۱ یورش برده و اقدام به بازرسی کامل بند بدون حضور زندانیان نمودند.

یکی از زندانیان این بند به گزارشگر هرانا گفت: «ماموران گارد حتی اجازه ندادند مسئول اتاق‌ها در هنگام بازرسی حضور داشته باشند و همه را به هواخوری بند فرستادند. در هر دو بازرسی ماموران گارد درحالی که رئیس حفاظت و مدیران همراهیشان می‌کردند تمام یخچال‌ها و کولرهای گازی زندانیان را بازگرده و بعضا اقدام به شکستن آن‌ها کردند. این درحالی است در گرمای طاقت فرسای بندرعباس بدون یخچال و کولرگازی نمی‌توان زندگی کرد.»

وی در ادامه گفت: «بازرسی روز یک‌شنبه [۴ خرداد ماه] ساعت ۶ صبح صورت گرفت و هرچه از این بازرسی سالم مانده بود روز سه‌شنبه [۶ خرداد ماه] نابود شد. ماموران گارد تمام خوراکی‌ها و وسایل شخصی زندانیان را نیز تخریب کردند و…»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید