خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازرسی محل کسب علی و رضا واثقی توسط ماموران اداره اطلاعات در اردبیل

بازرسی محل کسب علی و رضا واثقی توسط ماموران اداره اطلاعات در اردبیل

خبرگزاری هرانا – محل کسب علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شده است. علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود بازداشت شدند. بازداشت این فعالین در محل کارشان، همراه با ضرب و شتم و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۹، محل کسب علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) واقع در میدان قیام شهر اردبیل توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت.

در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آنان درخصوص محل بازداشت به هرانا گفت: “علی واثقی بعد از ظهر دیروز طی یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود از انتقالشان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل و ضرب و شتم خود و برادرش در جریان دستگیری خبر داد. اما این تماس تلفنی از سوی ماموران ناگهان قطع شده و موفق به بیان جزئیات دیگری نشد”.

علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود بازداشت شدند. بازداشت این فعالین در محل کارشان، همراه با ضرب و شتم و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته است.

یک منبع مطلع پیشتر با بیان اینکه بازداشت این شهروندان بدون ارائه حکم قضایی و همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است، به هرانا گفت: “برخی از کسبه و همسایگان آنها نسبت به نحوه برخورد ماموران معترض بودند و به جهت سرکوب معترضان چهار خودرو یگان ویژه در آن مکان حاضر شدند.”

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این افراد اطلاعی در دست نیست.

از میان این افراد علی واثقی پیش از این نیز سابقه بازداشت دارد. آقای واثقی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۷، همراه با چندین تن دیگر در رابطه با مراسم قلعه بابک توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان  بازداشت و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در خصوص این پرونده در شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه و در نهایت در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، از اتهامات مطروحه تبرئه شد. آقای واثقی پیش از آن در سال ۹۴ در جریان اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله” نیز بازداشت و پس از یک ماه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید