خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان بندرعباس اعدام شد

یک زندانی در زندان بندرعباس اعدام شد

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، صبح روز یکشنبه در زندان بندرعباس به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یکشنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۷، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس به اجرا درآمد.

هویت این زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، “نوری یارخورشیدی”، ۳۵ ساله احراز شده است.

این زندانی که اهل روستای بردغون واقع در شهرستان بندرلنگه بوده است، به اتهام “قتل” از سال ۱۳۹۴ بازداشت و در زندان بسر می‌برد.

یک منبع مطلع در خصوص “نوری یارخورشیدی” گفت: “فردی به نام س (نام مقتول نزد سازمان حقوق بشر ایران محفوظ است) چند سر حیوان (گوسفند) که متعلق به پدر نوری بوده را به سرقت برده بود و سر همین موضوع بین نوری و مقتول که دوست قدیمی بودند نزاع در می‌گیرد که در این حین س … به قتل می‌رسد.”

گفتنی است، نوری یارخورشیدی، پیش‌تر در زندان بندر لنگه محبوس بوده و اواخر مهر ماه سال جاری جهت اجرای حکم به زندان مرکزی بندرعباس منتقل شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه های رسمی اعلان نشده است.

بندرعباس در جنوب استان هرمزگان واقع شده‌ است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید