خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ نگرانی نسبت به وضعیت جسمی دکتر هانی یازرلو در بند ۳۵۰ اوین

هرانا؛ نگرانی نسبت به وضعیت جسمی دکتر هانی یازرلو در بند ۳۵۰ اوین

هرانا؛ نگرانی نسبت به وضعیت جسمی دکتر هانی یازرلو در بند ۳۵۰ اوین

خبرگزاری هرانا – دکتر هانی یازرلو، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین، که تاکنون دوبار عمل جراحی قلب باز انجام داده، نیاز به مراقبت‌های پزشکی در مراکز درمانی مجهز خارج از زندان دارد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی در مرداد ماه سال جاری سه مرتبه جهت آزمایشات پزشکی به بیمارستان مدرس تهران منتقل شد.

وی که قرار بود برای تکمیل آزمایش‌های پزشکی و پیگیری درمان خود روز ۲۳ شهریور ماه به بیمارستان اعزام شود پس از آنکه با اصرار زندانبانان اوین مبنی بر پوشیدن لباس زندان و دستبند و پابند مواجه شد، از ادامهٔ درمان انصراف داد.

یکی از بستگان این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “هانی یازرلو آخرین عمل جراحی قلب باز خود را، ۱۰ سال پیش انجام داده است. با توجه به اینکه عمر رگ‌های پیوند شده ۱۰ سال است، به همین دلیل وی باید تحت مراقبت پزشک متخصص قلب قرار گرفته و در صورت لزوم مجددا جراحی قلب باز روی وی صورت گیرد.”

این منبع در ادامه گفت: “زمانی که وی در منزل بود همیشه دستگاه فشار خون در کنارش بود ولی مسئولین بند ۳۵۰ در بدو ورود هانی یازرلو دستگاه فشار خون را از وی گرفته و حاضر به تحویل آن نشدند. این درحالی است که فشار خون ایشان در نوسان است و نیاز مبرمی به این دستگاه دارد.”

این منبع مطلع در پایان خاطرنشان کرد: “این زندانی سیاسی نیاز به مراقبت ویژه در بیمارستان‌های مجهز دارد و باید در بیمارستان بستری شده و یا به مرخصی درمانی اعزام شود.”

آقای یازرلو در اردی‌بهشت ماه سال ۹۱ به اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” و “اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور” در شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب از سوی قاضی پیرعباسی به ۱ حبس تعزیری و ۱۵ سال تبعید به ایرانشهر محکوم شده بود که این حکم در شعبهٔ ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر به ۱ سال زندان در مشهد و ۱۵ سال نفی بلد به این شهر، تغییر پیدا کرد.

گفتنی است وی که در شرایط نامناسب جسمی به سر می‌برد، در اواخر اردی‌بهشت ماه سال جاری از سوی ماموران بازداشت و برای اجرای حکم به بند ۳۵۰ زندان اوین تحویل داده شد.
این فعال سیاسی طی ۵ دههٔ اخیر ۵ بار بازداشت شده که ۲ بار آن مربوط به پیش از انقلاب بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید