خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آلوده کننده محیط زیست در چهارمحال و بختیاری به حبس محکوم شد

آلوده کننده محیط زیست در چهارمحال و بختیاری به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حکم قضایی برای یک واحد آلاینده محیط زیست در استان چهارمحال و بختیاری صادر شد. مسئول این واحد متهم به آلایندگی محیط زیست، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست، به تحمل چهار ماه حبس و رفع آلودگی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: یک متخلف زیست محیطی که اقدام به رهاسازی پساب و تهدید علیه بهداشت عمومی کرده است، با پیگیری حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری، به تحمل چهار ماه حبس و رفع آلودگی محکوم شد.

شهرام احمدی در خصوص این متهم گفت: وی پیشتر به اتهام ایجاد آلودگی محیط زیست از طریق عدم مدیریت پساب واحد خدماتی پس از سیر مراحل قانونی به نود و یک روز حبس تعزیری محکوم شده و پس از وا خواهی، دادگاه به لحاظ فقدان سوء نیت و تعهد در قبال رفع آلودگی، این متخلف را تبرئه کرده بود، اما پس از تبرئه مجددا به ایجاد آلودگی ادامه داد.

به گفته وی طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست می شود جرم و مرتکبین طبق قوانین مشمول مجازات می شوند.

مدیر کل محیط زیست استان از پایش دو هزار و ۳۰۹ مورد از صنایع استان در سال گذشته و برخورد قاطع با واحدهای متخلف خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید