خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت ۱۴ شکارچی متخلف در مازندران و تخریب ۱۵ کوره زغالگیری غیرمجاز در مریوان

بازداشت ۱۴ شکارچی متخلف در مازندران و تخریب ۱۵ کوره زغالگیری غیرمجاز در مریوان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از بازداشت ۱۴ شکارچی غیرمجاز در این استان خبر داد. در خبری دیگر به گفته سرپرست منابع طبیعی شهرستان مریوان، ماموران این اداره ۱۵ دهنه کوره زغالگیری غیرمجاز در این شهرستان را شناسایی و تخریب کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران به خبرگزاری صداوسیما گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی و منطقه دابودشت ۱۰ شکارچی غیرمجاز را به همراه ۱۰ قبضه سلاح شکاری (یک قبضه غیرمجاز) و تعداد زیادی فشنگ دستگیر و در ادامه ماموریت خود ۳۹ رشته دام هوایی صید پرندگان را در منطقه دابودشت جمع آوری کردند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فریدونکنار در گشت شبانه از دو شکارچی غیرمجاز ۲ قبضه سلاح شکاری و سایر ادوات شکار دستگیر و در ادامه ۱۲ رشته دام هوایی را نیز جمع آوری کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: در منطقه جنگلی لاجیم شهرستان ساری، ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان موفق به کشف و ضبط ۲ قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ از شکارچیان غیرمجاز شدند.

تخریب ۱۵ دهنه کوره زغالگیری غیرمجاز در مریوان

از طرفی شاهرخ محمودی، سرپرست منابع طبیعی شهرستان مریوان به ایسنا گفت: در جریان گشت همکاران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در روستای انجیران بخش خاومیرآباد تعداد ۱۵ کوره زغال گیری شناسایی شد.

وی افزود: همکاران اداری و نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با هماهنگی دادستانی و همکاری فرماندهی انتظامی پس از اخذ مجوزهای لازم به محل کوره‌های شناسایی شده اعزام شدند.

سرپرست اداره منابع طبیعی مریوان، بیان کرد: در این اقدام کوره‌ها تخریب و حدود ۲ تن زغال، ۲۰ تن مقطوعات جنگلی کشف و پس از آن ادوات جرم بوسیله چهار دستگاه خودرو در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان منتقل شد.

محمودی با اشاره به اینکه با کوره‌ها و کارگاه‌های زغال‌گیری با شدت برخورد می‌شود، گفت: در حال انجام بررسی منطقه هستیم و متخلفان در روزهای آینده شناسایی و پرونده آنها جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید