خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ ساعت ۲۳:۲۹:۰۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  فرماندار بویراحمد: آبرسانی با تانکر سیار به ۵۰ روستا

فرماندار بویراحمد: آبرسانی با تانکر سیار به ۵۰ روستا

خبرگزاری هرانا – فرماندار بویراحمد گفت که ۵۰ روستای این شهرستان با تانکر سیار آبرسانی می شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، شاهرخ کناری در سومین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان به ریاست استاندار با اعتراف به اینکه تاکنون مسئولان برای شرایط تنش آبی هیچگونه ساز و کاری ارائه نکرده اند، افزود: “در شهرستان بویراحمد و دنا ۲.۲ دهم میلیارد مترمکعب روان آب وجود دارد و نیاز شهرستان بویراحمد ۴۵۰ میلیون متر مکعب است که تاکنون تخصیصی به بویراحمد داده نشد”.

وی اظهارکرد: “اگر اراده‌ای برای آبگیری سد شاه قاسم در سال گذشته می بود هیچ گونه مشکلی برای آب شرب و کشاورزی وجود نداشت و روستاهای اقماری و حاشیه ای شهر یاسوج از نعمت آب کشاورزی برخوردار بودند”.

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه از سال ۸۹ اعتبارات به صورت قطره‌چکانی به این پروژه از طریق اعتبارات شهرستانی تزریق شد، خاطرنشان کرد: “با وجود ذخایر آبی نزدیک و خط انتقال نیمه کاره، برای آبگیری سد هیچ اقدامی صورت نگرفته است”.

کناری با بیان اینکه مشکل معارضات اجتماعی برای آبگیری سد شاه قاسم نباید به حال خود رها شود، تصریح کرد: “بخشی از مشکلات تنش آبی موجود را می توانستیم از طریق سد شاه قاسم برطرف کنیم”.

وی گریزی به مشکلات امنیتی با موضوع آب زد و ادامه داد: “عدم کنترل منابع آب شرب، شکستگی و فرسودگی لوله های خط انتقال آب که باعث هدر رفت آب می شود، وضعیت پلمب سر چشمه‌ها مواردی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرند”.

کناری با اشاره به بوی بد و نامطبوع تصفیه خانه آب یاسوج عنوان کرد: “برخی از محلات یاسوج، مرکز استان از این موضوع به شدت گلایه مند و معترض هستند”.

وی تاکید کرد: “در راستای همین موضوع مکان مناسبی با هماهنگی منابع طبیعی محیط زیست و آب و فاضلاب پیش بینی شده است که در صورت تامین اعتبار لازم برای ساخت حوضچه جاذب این مشکل برطرف خواهد شد”.

فرماندار شهرستان بویراحمد اضافه کرد: “با وجود ۷۳ هزار مشترک شهری و ۱۷ هزار مشترک روستایی در شهرستان بویراحمد متأسفانه انشعابات غیر مجاز و استفاده از آب شرب در کشاورزی تنش آبی موجود را تشدید کرده است و ۵۰ روستای شهرستان بویراحمد از طریق تانکر آبرسانی می شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید