خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ساعت ۱۴:۴۸:۲۵

    خانه  > سایر گروهها  >  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد بازداشت شد

محمدکاظم دبیری، رئیس اداره ارشاد مشهد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – معاون دادستان مشهد از بازداشت معاون مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد به دلیل جریحه دار کردن عفت عمومی، عدم رعایت قوانین مربوطه و ایجاد مزاحمت برای کاسبان برج سلمان خبر داد. مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی نیز در این باره گفته است که مسئول حفظ نظم در برنامه‌هایی نظیر آنچه در برج سلمان انجام شد بر عهده اداره اماکن نیروی انتظامی است و اداره ارشاد در این حوزه مسئولیتی ندارد. این بازداشت در پی برگزاری مراسمی در یک مجتمع تجاری به نام سلمان در شهر مشهد رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، قاضی حیدری اظهار کرد: “کاظم دبیری معاون مدیر کل و رئیس ارشاد مشهد امروز دستگیر شده است و تصمیم‌های دیگر در زمان مناسب اعلام خواهد شد”.

وی افزود: “در واقع دستگیری آقای دبیری به نفع کسبه برج سلمان انجام شده؛ چرا که به دلیل اتفاق چند روز گذشته در برج سلمان، بازار فروش آن‌ها مختل شده است”.

حیدری ادامه داد: “شکایتی از سوی کسبه ایراد نشده است و تنها بازاریان برج سلمان، از این اتفاق اعلام نارضایتی داشتند”.

معاون دادستان مشهد خاطرنشان کرد: “همچنین خبر منتشر شده مبنی بر پلمپ برج سلمان شایعه‌ای بیش نیست”.

توضیحات عضو هیأت مدیره برج سلمان در مورد حواشی یک قرعه کشی جنجالی

دبیر هیأت مدیره برج سلمان گفت: “مراسم قرعه‌کشی‌ای که سه‌شنبه شب برگزار کرده‌ایم قانونی بوده و مجوز داشته است”.

محسن افشار اظهار کرد: “طبق روالی که در خیلی از مجتمع‌های تجاری در سطح مشهد، کشور و دنیا وجود دارد ما هم برای خریداران خود هرماه یک دستگاه ماشین قرعه‌کشی می‌کنیم و مراسمی که سه شنبه شب در برج سلمان برگزار شد مراسم قرعه‌کشی بوده است. اینکه گفته می‌شود مراسم مربوط به افتتاح فروشگاه لباس زیر بوده، صحت ندارد”.

وی ادامه داد: “ما در این مراسم‌های قرعه‌کشی هر بار یک هنرمند را که مجوز دارد و از لحاظ قانونی مورد تایید است دعوت می‌کنیم و حتی آهنگ‌هایی که انتخاب می‌کنیم مجوز ارشاد را دارند. تاکنون حدود ۱۰ مراسم برگزار کرده‌ایم و اتفاق خاصی هم در آنها رخ نداده است”.

دبیر هیأت مدیره برج سلمان در خصوص فیلم‌هایی که از این مراسم در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: “در مراسمی که حدودا ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر آمده‌اند ممکن است یکی دو نفر هم کاری خلاف موازین جمهوری اسلامی انجام دهند اما ما مشکل خاصی را مشاهده نکردیم. فیلم منتشر شده یک فیلم ۱۰-۲۰ ثانیه‌ای است که ممکن است هر کس با هر هدفی این فیلم را گرفته باشد اما این فیلم دلیل بر اینکه تمام افراد حاضر در جشن چنین کاری را انجام داده‌اند، نیست. خود اعضای هیأت مدیره برج سلمان افراد مذهبی‌ای هستند که با بی‌حجابی مخالف‌اند، خانواده‌های خود ما محجبه هستند”.

افشار افزود: “مدت زمان و تعداد فیلم‌های منتشر شده کم است و در هر سایتی بخشی از آن را می‌گذارند. این فیلم‌ها نقطه مقابل نهی از منکر و ترویج اینگونه مسائل است. تصور نمی‌کنم ترویج آن‌ها درست باشد. فیلم‌هایی که به طور رسمی از مراسم داریم حکایتی غیر از این فیلم‌های منتشر شده دارد. جشنی که ما برگزار کردیم جشنی عادی بوده و حواشی ایجاد شده برای این جشن توسط یکسری از آدم‌هایی که می‌خواهند از هر کاهی کوه بسازند و در هر مساله‌ای جو ایجاد ‌کنند، درست شده است”.

وی خاطر نشان کرد: “فیلم‌هایی که توسط فیلم‌بردار ما گرفته شده موجود است و به اداره اماکن تحویل داده می‌شود ممکن است به دادستانی هم تحویل داده شود و بازبینی صورت بگیرد”.

احضار شدن هیأت مدیره به دادگاه صحت ندارد

محمدکاظم دبیری، رئیس اداره ارشاد مشهد

دبیر هیأت مدیره برج سلمان در خصوص خبر احضار شدن اعضای هیأت مدیره این برج به دادگاه تصریح کرد: “این موضوع صحت ندارد و تاکنون احضاریه برای ما ابلاغ نشده است”.

وی ادامه داد: “معاون دادستان، رییس اداره اماکن و رییس پلیس پیشگیری صبح روز گذشته به برج سلمان آمده بودند و از نزدیک محل جشن ما را بررسی کردند و قرار شده مدیر برج سلمان امروز صبح به همراه فیلم جشن خدمت جناب سرهنگ حسینی رییس اداره اماکن بروند”.

افشار در خصوص اخباری مبنی بر پلمپ برج سلمان عنوان کرد: “تا کنون این اتفاق نیفتاده است. مراجع ذیصلاح در حال بررسی موضوع هستند. ما هم کار غیر قانونی انجام نداده‌ایم و طبق ضوابط جمهوری اسلامی یک جشن قرعه‌کشی برگزار کرده‌ایم”.

مدیرکل ارشاد خراسان رضوی: پیگیر وضعیت رئیس اداره ارشاد مشهد هستیم

مدیرکل ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: “پیگیر وضعیت رئیس اداره ارشاد مشهد هستیم و خبری از ایشان که برای جلسه به دفتر معاون دادستان رفته بودند؛ نداریم”.

سید سعید سرابی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از وضعیت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: “ما از کانال‌های گوناگون در حال پیگیری وضعیت ایشان هستیم و هنوز دقیقا نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است”.

وی ادامه داد: “مسئول حفظ نظم در برنامه‌ها و مراسماتی نظیر آنچه در برج سلمان انجام شد بر عهده اداره اماکن نیروی انتظامی است و اداره ارشاد در این حوزه مسئولیتی ندارد”.

فیلم منتشر شده از برگزاری این مراسم در یک مجتمع تجاری به نام سلمان در شهر مشهد که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است:

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید