خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ ساعت ۱۸:۵۴:۱۶

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه نادر فتوره‌چی به زودی برگزار می شود

جلسه دادگاه نادر فتوره‌چی به زودی برگزار می شود

خبرگزاری هرانا – نادر فتوره‌چی نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی، که در تاریخ ۲۹ مردادماه از زندان تهران بزرگ (فشافویه) آزاد شده بود از تشکیل دو پرونده قضایی جدید بابت انتشار یادداشتی در خصوص شرایط زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ خبر داد و گفت که برای تاریخ ۲ دی‌ماه به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت احضار شده است. آقای فتوره چی در تاریخ ۳۱ مردادماه سال جاری طی یادداشتی به تشریح شرایط بغرنج زندانیان محبوس در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ پرداخته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نادر فتوره‌چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی، از تشکیل دو پرونده قضایی جدید بابت انتشار یادداشتی در خصوص شرایط بغرنج زندانیان محبوس در زندان تهران بزرگ، خبر داد.

نادر فتوره‌چی طی یادداشتی در این خصوص گفت: “با شکایت دادستانی و سازمان زندان‌های استان تهران ۲ پرونده برای بنده در شعبه ۶ و ۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بابت انتشار یادداشتی در خصوص شرایط بغرنج زندانیان محبوس در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ، تشکیل شد”.

این نویسنده و روزنامه‌نگار افزود: “پس از بازپرسی پرونده شعبه ۶ به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» تفهیم و طی احضاریه‌ای که از طریق پیامک به بنده ابلاغ شده، برای تاریخ ۲ دی‌ماه به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری فراخوانده شدم”.

نادر فتوره‌چی، زاده ۱۳۵۶ در تهران، روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی است. مقالات وی عموماً در خصوص مباحث سیاسی، هنری، اجتماعی و فلسفی است.

وی کار نویسندگی در مطبوعات را با روزنامه صبح امروز آغاز کرد و سابقه همکاری با روزنامه‌های “شرق، بهار، آفتاب امروز، دوران امروز، بنیان، توسعه و سرمایه” را دارد. او همچنین به عنوان سخنران با مؤسسه پرسش همکاری دارد.

آقای فتوره‌چی، روز یکشنبه ۲۸ مردادماه در پی شکایت محمد امامی متهم اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان علیه وی به علت عدم امکان تامین وثیقه بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

این نویسنده پس از آزادی در تاریخ ۳۱ مردادماه در یادداشتی به تشریح شرایط بغرنج زندانیان محبوس در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ پرداخته بود و گفت که “از اینکه از فشافویه آزاد شدم، عمیقا دچار عذاب وجدانم و فکر نمی‌کنم تا هرگز بتوانم شرایط دهشتناک «هم لباسی»هایم را فراموش کنم. با دیدن شرایط زندانیان فشافویه و آن چشم‌هایی که در ناامیدی و بوی تعفن و بی‌پناهی و قفس و نفس‌تنگی دودو می‌زدند، زخمی عمیق و کاری بر روحم وارد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید