خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  حبس ۹۱ روزه و جریمه نقدی حکم عاملین آلودگی کشاورزی

حبس ۹۱ روزه و جریمه نقدی حکم عاملین آلودگی کشاورزی

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره محیط زیست رزن گفت “یک کشاورز در شهرستان رزن که نسبت به جمع آوری پسماندهای پلاستیکی حاصل از کشت زیر پلاستیک خود بی‌تفاوت بود، به پرداخت چهل میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد”. همچنین کشاورز متخلف دیگری در این شهرستان با همین تخلف محکوم به ۹۱ روز حبس شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مجید اسکندری خاطرنشان کرد: “پسماندهای پلاستیکی ناشی از کشت‌های زیر پلاستیک جزء پسماندهای کشاورزی به حساب آمده و بر اساس ماده ۱۳ ضوابط و روش‌های مدیریت اجرایی پسماندهای کشاورزی، مراجع قضایی به موجب شکایت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست در مورد تخلفات مرتبط با مدیریت پسماندهای کشاورزی، به این جرایم رسیدگی می‌کنند”.

وی اظهار کرد: “در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن به طور جدی با کشاورزانی که نسبت به پسماندهای کشاورزی خصوصاً پسماندهای پلاستیکی بی‌توجه باشند برخورد قانونی خواهد کرد”.

اسکندری افزود: “همچنین کشاورز متخلف دیگری در این شهرستان با همین تخلف محکوم به ۹۱ روز حبس شده است”.

وی افزود: “این کشاورزان علاوه بر آسیب رساندن به منابع آبی با رها کردن پسماندهای کشاورزی خصوصاً پلاستیک‌های ناشی از کشت های زیر پلاستیک باعث آلودگی خاک و محیط زیست می‌شوند”.

شهرستان رزن یکی از شهرستان‌های استان همدان ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید