خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۰۷ ساعت ۱۵:۵۸:۵۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  به‌علت خشکسالی، ۸۰ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان زیر کشت نرفت

به‌علت خشکسالی، ۸۰ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان زیر کشت نرفت

خبرگزاری هرانا – کیخا نماینده مردم زابل در مجلس گفت که حدود ۸۰ هزار هکتار از اراضی منطقه سیستان و بلوچستان به‌علت کم‌آبی و خشکسالی زیر کشت نرفته که نشان‌دهنده خسارت به کشاورزان و عدم درآمد آن‌هاست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، جلسه مدیریت بحران آب منطقه سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار و بر پیگیری مشکلات مردم خسارت دیده از خشکسالی تأکید شد.

«کیخا»، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در این جلسه به کاهش ۹۸ درصدی نزولات جوی در استان اشاره کرد و گفت: “بیشترین آسیب از موضوع خشکسالی در منطقه سیستان و بلوچستان بوده که با توجه به کشت اول کشاورزان، ادامه کار با مشکل مواجه شده است”.

وی افزود: “حدود ۸۰ هزار هکتار از اراضی منطقه سیستان و بلوچستان به‌علت کم‌آبی و خشکسالی زیر کشت نرفته که نشان‌دهنده خسارت به کشاورزان و عدم درآمد آن‌هاست”.

همچنین در این جلسه استاندار سیستان و بلوچستان گفت: “موضوع کم‌آبی در استان یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم است که پیگیری و حل این موضوع در اولویت قرار دارد”.

«سید دانیال محبی» از مدیران و مسئولان سازمان‌ها و ادارات و بانک‌های عامل خواست تا نسبت به پیگیری دقیق مشکلات افراد خسارت‌دیده از خشکسالی در منطقه سیستان و بلوچستان اقدام کنند.

استاندار هم‌چنین به تعامل دولت و مجلس در برطرف کردن مشکلات مردم اشاره کرد و آن را عاملی موثر در پیگیری مطالبات مردم استان سیستان و بلوچستان دانست.

استان سیستان و بلوچستان بعنوان پهناورترین استان کشور در جنوب شرقی ایران واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید