خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دو تجمع اعتراضی برگزار شد؛ ادامه بلاتکلیفی دو فعال کارگری برای بازگشت به کار

دو تجمع اعتراضی برگزار شد؛ ادامه بلاتکلیفی دو فعال کارگری برای بازگشت به کار

خبرگزاری هرانا – اعتراض صنفی کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز که از ۲۴ مهر ماه آغاز شده است، امروز به سی امین روز رسید. همچنین جمع گسترده ای از مالباختگان موسسه مالی وحدت آرمان از خوزستان و تعدادی دیگر از استان های کشور، روز گذشته و امروز مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند. در خبر دیگر نیز نزدیک به یک سال از ممنوع‌الورود شدن دو نفر از فعالان صنفی کارگری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر به محل کارشان می‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۴، اعتراض صنفی کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز که از ۲۴ مهر ماه آغاز شده است، امروز به سی امین روز رسید.

یکی از کارگران معترض کارخانه کمباین سازی تبریز در این باره گفت: “۴۴ کارگر هستیم و امروز یک ماه می‌شود که نسبت به بی‌تفاوتی کارفرما و بر زمین ماندن مطالباتمان معترضیم”.

او گفت: “دغدغه همه ما تامین معیشت خانواده‌هایمان است و برای همین از کارفرما و مقامات مسئول انتظار داریم که برای پرداخت مطالبات معوقه که تا بیست ماه می‌رسد، اقدام کنند”.

گفتنی است کمباین سازی تبریز (شرکت توسعه صنعت آذربایجان) که در زمینه تولید کمباین های کشاورزی، ساندویچ‌های پانل و انواع کانکس در جاده تبریز به آذر شهر (جاده پتروشیمی) فعالیت دارد .این شرکت پیش از سال ۹۰ حدود ۵۰۰ کارگر شاغل داشت اما در حال حاضر شمار کارگران باقیمانده آن به حدود ۴۴ نفر کاهش یافته است.

تجمع سپرده گذاران موسسه آرمان مقابل مجلس

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۴، جمع گسترده ای از مالباختگان موسسه مالی وحدت آرمان از خوزستان و تعدادی دیگر از استان های کشور، روز گذشته و امروز مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

ادامه معطلی دو کارگر منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر برای باگشت به کار

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۴، نزدیک به یک سال از ممنوع‌الورود شدن دو نفر از فعالان صنفی کارگری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر به محل کارشان می‌گذرد.

منابع کارگری از منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می‌گویند: “نزدیک به یک سال از ممنوع‌الورود شدن دو نفر از فعالان صنفی کارگری این منطقه ویژه اقتصادی به محل کارشان می‌گذرد”.

این دو کارگر که به صورت پیمانکاری در یکی از زیر مجموعه‌های پتروشیمی امیرکبیر مشغول به کارند، به تصمیم کارفرما از اواخر سال گذشته تاکنون نتوانسته‌اند تا در محل کار خود حاضر شوند.

این وضعیت درحالی است که گفته می‌شود فرمانداری ماهشهر و دفتر اشتغال این منطقه ویژه اقتصادی نیز در نامه‌هایی جداگانه موضوع بازگشت به کار و رسیدگی به وضعیت این کارگران را مطرح کرده‌اند.

به گفته منابع ایلنا این دو کارگر پیمانکاری در پیگیری مطالبات صنفی خود و همکارانشان پیش‌قدم بوده‌اند و از قرار معلوم محدودیت‌های وضع شده برای آنها با این فعالیت‌ها مرتبط است.

گفته می‌شود یکی از این کارگران در آستانه بازنشستگی قرار دارد بوده و پس از اخراج از نظر معیشتی در وضعیت دشواری زندگی سپری می‌کند.

تا لحظه انتشار این خبر تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای ارتباط با گرفتن با کارفرمای این دو کارگر بی‌نتیجه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید