خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  جمع آوری ۴ تن زباله از تالاب هشیلان

جمع آوری ۴ تن زباله از تالاب هشیلان

خبرگزاری هرانا – مسئول محیط بانی تالاب هشیلان از جمع‌آوری حدود چهار تن زباله از این تالاب خبر داد. “عمده این زباله‌ها پسماندهای غذایی و خصوصا زباله‌های پلاستیکی از جمله بطری آب، سفره یکبار مصرف و کیسه نایلونی بوده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هوشنگ کولانی با اشاره به برنامه پاکسازی تالاب هشیلان، اظهار کرد: “در این برنامه حدود چهار تن زباله از تالاب جمع‌آوری شد”.

وی ادامه داد: “عمده این زباله‌ها پسماندهای غذایی و خصوصا زباله‌های پلاستیکی از جمله بطری آب، سفره یکبار مصرف و کیسه نایلونی بوده است”.

مسئول محیط بانی تالاب هشیلان، فیبر را از دیگر عوامل آلاینده تالاب هشیلان دانست و اظهار کرد: “گاهی برخی از افراد به جای استفاده از تیوپ برای شنا، از فیبر و فوم استفاده می‌کنند که ذرات آن از هم جدا شده و سطح تالاب را می‌گیرد”.

کولانی از همکای محیط بانان و فعالان محیط زیست در این برنامه پاکسازی یاد کرد و افزود: پاکسازی تالاب هر هفته انجام می‌شود تا سلامت گونه‌های گیاهی و جانوری تالاب به خطر نیفتد.

وی خاطرنشان کرد: “وجود زباله‌ها باعث مرگ و میر جانوران تالاب می‌شود”.

مسئول محیط بانی تالاب هشیلان از عدم همکاری مردم و گردشگران گلایه کرد و گفت: “متاسفانه تمام زباله‌ها توسط گردشگران در تالاب رها می‌شود و هرچقدر هم تذکر و اخطار می‌دهیم، فایده ندارد”.

کولانی معتقد است، ادامه این روند ممکن است حیات تالاب را به خطر بیندازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید