خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ساعت ۰:۱۹:۵۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران: تاکنون ۴۶ مدرسه طبیعت در ایران راه اندازی شده است

بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران: تاکنون ۴۶ مدرسه طبیعت در ایران راه اندازی شده است

خبرگزاری هرانا ـ بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران گفت که تا به امروز ۴۶ مدرسه طبیعت در ایران راه اندازی شده است و مدارس طبیعت نقش مهمی در شکل گیری شخصیت کودکان دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، عبدالحسین وهاب‌زاده امروز ۲۰اردیبهشت‌ماه در «همایش به سوی طبیعت برای زندگی» که در سبزوار برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: “امروز ناسازگاری اجتماعی، بی اعتنایی به طبیعت، تمرد از قانون و افسردگی در کودکان گسترش یافته است در حالی که تلاش می‌شود همه چیز را با آموزش آن هم در سنین کودکی به آن‌ها بیاموزیم”.

وی ادامه داد: “نباید محیط و فضای کودکی را از کودکان بگیریم؛ در مدرسه طبیعت کودکان بدون آموزش می توانند از دوران کودکی لذت ببرند و تجربه طبیعت را بیاموزند”.

بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران عنوان کرد: “در مدارس طبیعت کودکان علاوه بر تحرک و نشاط با استفاده از خاک، گل، سنگ، حیوانات و گیاهان با طبیعت مانوس شوند.

وهاب‌زاده افزود: “مدارس طبیعت همچنین در نجات کودکان از فضای مجازی و آماده کردن شخصیت آنها برای آینده بسیار مؤثر است”.

۲۳ سمن زیست محیطی در خراسان رضوی فعالیت دارند

در ادامه، منصور حیدری مسئول آموزش و مشارکت مردمی سازمان محیط زیست خراسان رضوی نیز طی سخنانی گفت: “۴۷ سمن زیست محیطی در خراسا ن رضوی ثبت شده که ۲۳ سمن آن فعال است”.

وی خاطرنشان کرد: “سازمان‌های مردم نهاد محیط زیست به عنوان حلقه مفقوده دولت و مردم نقش مؤثری در فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست بر عهده دارند”.

حیدری اظهار کرد: “دوستداران طبیعت و سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی دغدغه محیط زیستی دارند و با انجام فعالیت‌هایی چون پاکسازی طبیعت، مشارکت در ایجاد فضای سبز در راستای حفظ محیط زیست و نجات آن از آلودگی کوشش می‌کنند”.

حیدری با بیان این که در سبزوار نیز سه سمن محیط زیست فعال است، افزود: “حدود ۶۰۰۰ نفر در استان عضو سازمان‌های مردم نهاد محیط زیست هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید