خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کارگران  >  معاون برنامه ریزی سازمان جنگل ها: جنگلبانان ۴ ماه حقوق نگرفتند

معاون برنامه ریزی سازمان جنگل ها: جنگلبانان ۴ ماه حقوق نگرفتند

خبرگزاری هرانا ـ معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت که عدم پرداخت ۴ ماه حقوق محافظین و قرقبانان جنگل های کشور چالش جدی حفاظت از جنگل هاست و پیگیری های بعمل آمده از طریق سازمان برنامه و بودجه حاصلی در بر نداشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مصطفی کیاکجوری صبح امروز اعلام کرد: “حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع کشور و حفظ پوشش گیاهی که همواره از دغدغه های رهبری است متاسفانه در سازمان های متولی تخصیص منابع و نیرو، از اهمیت چندانی برخوردار نیست”.

وی اظهار کرد: “با بازنشستگی بیش از ۵۵۰۰ نفر از نیروهای سازمان جنگل ها و مراتع در سال های اخیر، علیرغم صراحت قانونی مبنی بر صدور مجوز جذب به ازای هر یک نفر بازنشسته به دستگاه های حاکمیتی، پیگیری ها و مکاتبات عدیده با سازمان اداری و استخدامی کشور نتیجه ای در بر نداشته و هیچگونه سهمیه استخدامی به این سازمان داده نشده است و قریب به ۴۰ درصد پست های سازمان بلاتصدی است”.

پیگیری های به عمل آمده از طریق سازمان برنامه و بودجه حاصلی در بر نداشته

به گفته کیاکجوری برای جبران بخشی از این کمبودها، در طرح های صیانت و حفاظت از جنگل ها با انعقاد قرارداد گشت و مراقبت با نهادها و شرکت های ذیصلاح مردمی از قبیل بسیج و تعاونی های جنگل نشین، قسمت عمده ای از وظائف یگان حفاظت همچون اطفای حریق، مقابله با قاچاق و زمین خواری به آنها محول گردید و با توجه به عدم تخصیص نقدی اعتبارات این طرح ها در سالجاری، بیش از ۴ ماه است که این نیروها حفوق و مزایا دریافت ننموده و پیگیری های بعمل آمده از طریق سازمان برنامه و بودجه برای حل مشکل تاکنون هیچ حاصلی دربر نداشته و تخصیص اعتبارات این طرح ها صفر می باشد.

کیاکجوری گفته سازمان جنگل ها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته است زیرا حقوق و مزایای این افراد در ماه های گذشته (تا پایان مهر ماه ) صرفاً از محل ردیف درآمدی این سازمان پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها خاطر نشان کرد: “با ادامه این روند و عدم تامین نیروی انسانی و تخصیص نقدی اعتبارات طرح های مربوط، حفاظت از منابع طبیعی کشور در سال آینده با چالش جدی روبرو خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید