خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تاکید مجدد وزارت ارشاد بر لغو مجوز یالثارات

تاکید مجدد وزارت ارشاد بر لغو مجوز یالثارات

خبرگزاری هرانا ـ علی‌رغم سخنان روز گذشته اژه ای، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لغو مجوز نشریه «یالثارات» تاکید کرد.

به گزارش خبرزاری هرانا به نقل از ایسنا، حسین نوش آبادی در نشست هفتگی با خبرنگاران تصریح کرد: “موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره هتاکی‌های نشریه یالثارات قبلا اعلام شده و همان نظر هیات نظارت بر مطبوعات است که مجوز انتشار این نشریه را لغو و از فهرست نشریات دارای مجوز خارج کرده است؛ لذا این نشریه را به لحاظ قانونی جزو نشریات دارای مجوز نمی‌دانیم”.

او با اشاره به لغو مجوز نشریه یالثارات از سوی هیات نظارت بر مطبوعات، خاطرنشان کرد: “این لغو مجوز در هیاتی صورت گرفته که اعضایش متشکل از نمایندگان سه قوا و حوزه علمیه هم است و این موضع را همچنان اعلام می‌کنیم؛ البته برخی هنرمندان با توجه به هتک حرمت صورت گرفته شکایت کرده‌اند که بر اساس وظایف قوه قضاییه به آن رسیدگی خواهد شد”.

۱۱ مرداد ماه امسال هم پس از انتشار مطالبی از سوی نشریه یالثارات درباره برخی مهمانان یک جشن سینمایی، سخنگوی وزیر ارشاد اعلام کرده بود که پرونده نشریه یالثارات به دادگاه ارجاع شده است.

هفته نامه یالثارات دی ماه ٩۴ با رای اکثریت اعضای هیات نظارت بر مطبوعات لغو مجوز شد. این نشریه از آن زمان تاکنون با حکم موقت قوه قضائیه منتشر می‌شود.

روز گذشته اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در خصوص وضعیت نشریه یالثارات گفته بود: “برخورد متفاوتی مطرح نیست هیات نظارت بر مطبوعات به استناد موادی از قانون پروانه این نشریه را لغو کرد و این نشریه اعتراض کرد. شنیده ام که آنها اعلام کردند اشتباهی صورت داده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید