خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ساعت ۱۶:۵۵:۴۲

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  ماهنامه مهرنامه مجرم شناخته شد

ماهنامه مهرنامه مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات از مجرم شناخته شدن ماهنامه مهرنامه در جلسه امروز دادگاه خبرداد. گفتنی است که پرونده ماهنامه مهرنامه به مدیرمسئولی مهدی شمشیریان با دو عنوان اتهامی “ترویج مطالبی که به اساس نظام لطمه می زند” و همچنین  “انتشار مطالب خلاف واقع” رسیدگی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، علی اکبر کسائیان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز دادگاه مطبوعات گفت: “یکی از پرونده ها هفته نامه یالثارات بود که شاکی پرونده در ابتدای دادگاه رضایت خود را اعلام کرد.همچنین در این جلسه به پرونده نشریه پیک سبز با عنوان اتهامی انتشار مطالب خلاف واقع رسیدگی شد که در نهایت این نشریه مجرم شناخته نشد”.

وی از رسیدگی به پرونده ماهنامه مهرنامه خبر داد و گفت: “به پرونده ماهنامه به مدیرمسئولی مهدی شمشیریان با دو عنوان اتهامی ترویج مطالبی که به اساس نظام لطمه می زند و همچنین  انتشار مطالب خلاف واقع رسیدگی شد که در هر دو مورد با اکثریت آرا مجرم شناخته شد”.

دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات با بیان اینکه مدعی العموم شاکی این ماهنامه بود، گفت: “همچنین با اکثریت قریب به اتفاق، هیئت منصفه متهم را مستحق تخفیف ندانست”.

وی افزود: “این سه پرونده به ریاست قاضی شقاقی در شعبه ۶دادگاه کیفری یک استان تهران مورد بررسی قرار گرفت”.

کسائیان ادامه داد: “امروز همچنین در شعبه دیگری به ریاست قاضی محمدی کشکولی به پرونده مدیر مسئول همشهری جوان با عنوان اتهامی توهین رسیدگی شد که با اکثریت آرا و با شکایت شرکت سایپا مجرم شناخته نشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید