خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ساعت ۱۰:۳۸:۳۴

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  سخنگوی وزارت ارشاد: هفته نامه یالثارات باید دوباره مجوز دریافت کند

سخنگوی وزارت ارشاد: هفته نامه یالثارات باید دوباره مجوز دریافت کند

خبرگزاری هرانا ـ سخنگوی وزارت ارشاد گفت که هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز نشریه یالثارات را لغو کرده و اگر قرار باشد این نشریه بخواهد منتشر شود، باید دوباره مجوز دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران آنلاین، نوش آبادی در پاسخ به اینکه در خصوص تصمیم دستگاه قضائی به فعالیت هفته نامه «یالثارات» علی رغم لغو پروانه امتیاز این نشریه از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت: “هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز نشریه یالثارات را لغو کرده و به طور طبیعی مرجع صدور مجوز مجدد به این نشریه همانند سایر نشریات، هیئت یاد شده است”.

هیئت نظارت بر مطبوعات شورای فرادستگاهی و فراقوه‌ای است و اگر قرار باشد این نشریه بخواهد منتشر شود، نیازمند طی مراحل و تشریفات قانونی و اداری در این هیئت است و می‌بایست درخواست مجدد خود را برای انتشار به هیئت ارائه کند که پس از بررسی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی وزارت ارشاد در مورد اظهارات وزیر ارشاد درباره تعهد دولت به تامین آزادی بیان و آزادی پس از بیان و اینکه آیا این سخن به معنای آن است که سال جدید، پایانی بر توقیف مطبوعات خواهد بود یا خیر؟ نیز گفت: “آزادی قلم، بیان و عقیده براساس قانون اساسی محترم شمرده شده و تا زمانی که این آزادی تعرضی به حقوق و آزادی‌های دیگران نباشد، به رسمیت شناخته می‌شود. البته ما باید مرزها را هم بشناسیم؛ در اصل هفتم قانون اساسی تصویب شده است که هیچ کس حق ندارد به بهانه حفظ وحدت و امنیت داخلی در کشور، آزادی‌های مشروع مردم را سلب کند و در عین حال کسی هم حق ندارد به بهانه آزادی، به وحدت و امنیت ملی کشور خدشه وارد کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید