خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  سرازیر شدن فاضلاب به دریاچه ارومیه

سرازیر شدن فاضلاب به دریاچه ارومیه

خبرگزاری هرانا ـ نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از سراریز شدن فاضلاب به دریاچه ارومیه، گفت که این فاضلاب ها متعلق به شبکه های صنعتی بوده و با مواد شیمیایی آمیخته شده و وارد دریاچه ارومیه می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، نادر قاضی پور درباره سرازیر شدن فاضلاب به دریاچه ارومیه، افزود: “متاسفانه این فاضلاب ها برخلاف برخی ادعاها بدون تصفیه کامل وارد دریاچه ارومیه می شود”.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: “این فاضلاب ها متعلق به شبکه های صنعتی بوده و با مواد شیمیایی آمیخته شده و وارد دریاچه ارومیه می شود”.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره پیگیری نمایندگان ارومیه نسبت به سرازیر شدن فاضلاب به دریاچه ارومیه، تصریح کرد: “تاکنون جلسات مختلفی برگزار کردیم تا مانع از وارد شدن فاضلاب برخی کارخانه ها به دریاچه ارومیه شویم”.

وی تاکید کرد: “این پساب ها تصفیه نمی شود و همین معضل باعث ناراحتی و نارضایتی مردم ارومیه شده است این درحالی است که وزیر نیرو اصلا توجهی به آن ندارد”.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، گفت: “متاسفانه ورود فاضلاب تصفیه نشده به دریاچه ارومیه موضوعی بود که از سوی مسئولان بهداشت ودرمان و اداره کل حفاظت محیط زیست تایید شده اما به آن توجهی نمی شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید