خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محرومیت ۴۱ ناشر در نمایشگاه کتاب

محرومیت ۴۱ ناشر در نمایشگاه کتاب

خبرگزاری هرانا ـ ۴۱ غرفه به دلیل رعایت نکردن مقررات و ضوابط نمایشگاه، از حضور در نمایشگاه کتاب تهران در روزهای باقی‌مانده و همچنین شرکت در نمایشگاه کتاب سال آینده محروم شدند، رئیس هیات تخلفات ناشران نمایشگاه کتاب هم‌چنین گفت که چند غرفه به خاطر عدم رعایت حجاب و شئونات اسلامی توسط غرفه‌داران اخطار کتبی دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، همایون امیرزاده رئیس هیات تخلفات ناشران در ۲۹امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: “تا روز نهم نمایشگاه کتاب تهران و بر اساس جلسات این هیات تا به حال ۶۱ رای درباره‌ی تخلفات ناشران صادر شده است”.

او افزود: “در گزارش این هیات نهایتاً ۴۱ غرفه‌ی ناشران به علت تخلفات و عدم رعایت مقررات و ضوابط نمایشگاه تعطیل شدند و همچنین از حضور در نمایشگاه کتاب سال آینده نیز محروم شدند”.

امیرزاده گفت: “بقیه محرومیت‌ها یک یا دو روزه است و برخی از آن ها تنها به اخطار کتبی منجر شده است. از تعداد ۴۱ غرفه‌ی تعطیل شده ۶ مورد آن به خاطر نقد کردن بن‌کارت‌های الکترونیکی بوده است”.

وی ادامه داد: “این شش غرفه در بخش های مختلف نمایشگاه تهران اقدام به نقد کردن بن‌کارت‌ها کرده‌اند”.

امیرزاده هم‌چنین درباره مصادیق تخلفات گفت: مصادیق این تخلفات که شامل محرومیت ناشران شده است شامل نقد کردن بن‌کارت الکترونیک، عرضه‌ی کتاب‌های غیر به صورت گسترده، فروش کتاب‌های سایر ناشران و واگذاری غرفه، فروش کالای غیر از کتاب در غرفه‌ها مثل اسباب‌بازی، نرم‌افزار، CD، ارائه و فروش کتاب‌های افست و بدون مجوز بوده است.

هم‌چنین چند غرفه نیز به خاطر عدم رعایت حجاب و شئونات اسلامی توسط غرفه‌داران اخطار کتبی دریافت کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید