خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۹ ماه؛ مرگ و مصدومیت ۴۹۲ کارگر در استان یزد

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۹ ماه؛ مرگ و مصدومیت ۴۹۲ کارگر در استان یزد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۳۰ دیماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران دچار مصدومیت شد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد از مرگ و مصدومیت ۴۹۲ کارگر در این استان طی ۹ ماهه امسال خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر در تهران در پی سقوط داخل یک گودال مصدوم شد.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۱:۴۴ صبح امروز شهروندان در تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از وقوع حادثه سقوط یک کارگر در گودالی در بلوار دستواره، خیابان شهید آتش‌نشان فریدون علی‌تبار خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه ۹۰ و گروه امداد و نجات ۱۷ را روانه محل حادثه کرد.

بنابر گفته نادر طاهری؛ فرمانده آتش‌نشانان اعزامی، یک کارگر تبعه کشور افغانستان در گودالی به عمق ۶ متر در حال حفاری بود که به علت نامعلومی از بالای گودال به پایین سقوط کرد و در انتهای گودال گرفتار شد.

وی با بیان اینکه این کارگر به دلیل عمق گودال قادر به خروج از آن نبود، افزود: “آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و پس از ایمن‌سازی محل حادثه، این کارگر را از عمق گودال خارج کردند”.

طاهری خاطر نشان کرد: “این کارگر ۳۱ ساله به دلیل مصدومیتش برای انتقال به مرکز درمانی، تحویل عوامل اورژانس شد”.

مرگ و مصدومیت ۴۹۲ کارگر در یزد طی ۹ ماهه امسال

به گزارش ایرنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد گفت: “در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ ، ۴۳ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش دارد”.

دکتر فریبرز آیتی فیروزآبادی تعداد مصدومان ناشی از حوادث کار استان در این مدت ۴۴۹ نفر ذکر کرد و افزود: “از این تعداد ۴۲۳ نفر مرد و بقیه زن بودند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۲ درصد کاهش نشان می دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید