خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  توضیح امیرزاده درباره فهرست ۳۲۰ کتاب ممنوعه از طرف دادستانی

توضیح امیرزاده درباره فهرست ۳۲۰ کتاب ممنوعه از طرف دادستانی

خبرگزاری هرانا ـ همایون امیرزاده با تایید دریافت فهرستی از کتاب‌هایی که دادستانی تهران عرضه آنها را در نمایشگاه ممنوع اعلام کرده بود، ارائه توضیحات بیشتر را به بعد از نمایشگاه موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، همایون امیرزاده رئیس شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت و در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود دادستانی تهران فهرست ۳۲۰ عنوان کتاب را به مسئولان نمایشگاه کتاب تهران ارائه داده تا نسبت به جلوگیری از عرضه آنها در نمایشگاه بیست و نهم اقدام کند، آیا چنین موردی صحت دارد و کم و کیف آن چگونه است؟ گفت: “من ترجیح اولم این است که بعد از نمایشگاه کتاب به این سوال به صورت تفصیلی تر جواب دهم”.

وی افزود: “با این حال در مجموع نقش سازمان‌های مختلف و نهادهای نظارتی و حضورشان در نمایشگاه بیست و نهم تهران به مراتب مدیریت شده تر از دوره‌های قبلی این نمایشگاه و حتی دو، سه سال اخیر بوده است”.

رئیس شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه کتاب با بیان اینکه گفتگوهای زیادی با این نهادها نظارتی داشته‌ایم گفت: “آماری که در این گفتگوها به دست آمد بسیار کمتر از آن چیزی بود که شما گفتید (۳۲۰ عنوان).  و با گفتگوهایی که با این دوستان داشتیم این آمار را به حداقل رساندیم”.

وی در پایان گفت: “حساسیت‌ها در رابطه با نمایشگاه کتاب تهران بالاست و اگر خدا عمری بدهد من در فضایی بعد از نمایشگاه و بعد از اختتامیه نمایشگاه توضیحات کاملی را در این خصوص ارائه خواهم کرد”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید