خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ ساعت ۱۸:۳۲:۲۵

    خانه  > کارگران  >  احضار سه کارگر لوله سازی خوزستان با شکایت کارفرما به دادگاه

احضار سه کارگر لوله سازی خوزستان با شکایت کارفرما به دادگاه

خبرگزاری هرانا ـ  جمعی از کارگران لوله‌سازی خوزستان برای دومین روز متوالی در اعتراض به آنچه «رفتار توهین‌آمیز کارفرما با کارگران» می‌خوانند مقابل فرمانداری اهواز تجمع کردند. همزمان گزارش می‌رسد سه نفر از کارگران این واحد تولیدی در پی احضاریه‌ای که روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت) دریافت کرده بودند امروز به مجتمع قضایی قدس اهواز احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، به گفته کارگران، پیش از این نیز در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه جاری ۵ کارگر باسابقه دیگر با شکایت کارفرما به اتهام اختلال در تولید کارخانه به مجتمع قضایی قدس فراخوانده شده بودند اما به دلیل عدم حضور نماینده کارفرما جلسه دادگاه برگزار نشد.

کارگران می‌گویند کارفرما در اسفند ماه سال ۹۳ نیز سه کارگر قدیمی و باسابقه کارخانه را به اتهام پی گیری مطالبات معوقه‌شان بدون رای کمیته انضباطی اخراج کرد بود اما این سه کارگر با حکم اداره کار به کار بازگشتند.

به گفته کارگران، کارفرمای بخش خصوصی با چند مامور لباس شخصی وارد کارخانه شده و با تهدید و توهین، ۸۰ کارگر با سابقه را از این کارخانه بیرون کرده است.

کارگران این واحد در واکنش به این اقدام کارفرما بعد از اجتماع در مقابل درب ورودی کارخانه، برای پی‌گیری حقوقی این موضوع به دادسرای نظام واقع در بلوار قدس اهواز مراجعه کرده و از کارفرما شکایت کردند وهمزمان تعدادی دیگر از کارگران نیز مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید