خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری در کشور

برگزاری دو تجمع اعتراضی کارگری در کشور

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته کارگران پیمانی فضای سبز منطقه سه شهرداری آبادان و حدود ۱۲۰ کارگر اخراجی صبا فولاد زاگرس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانی فضای سبز منطقه سه شهرداری آبادان، روز “۱۳۹۶/۰۴/۰۴”، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

منابع کارگری در شهرداری آبادان خبر دادند، بیش از ۵۰ نفر از کارگران پیمانی خدماتی منطقه سه شهرداری آبادان که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانی فعالیت دارند، بار دیگر تجمع‌های اعتراضی خود را در مقابل ساختمان شهر داری از سر گرفتند. گروهی دیگر از این کارگران روز “۱۳۹۶/۰۴/۰۴”، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کرده بودند.

مشکل این کارگران به تاخیر افتادن دستمزد و دیرکرد در پرداخت برخی مزایای مزدی است.

همچنین براساس اطلاعاتی که از سوی این منابع گزارش شده است؛ کارفرما تا این لحظه که بیش از سه ماه از سال ۹۶ گذشته است؛ هنوز حق اضافه‌کاری‌های مربوط به خردادومرداد سال۹۴، تیرومرداد ۹۵ و اردیبهشت و خرداد سالجاری ۹۶ را به آنها پرداخت نکرده است.

تجمع کارگران اخراجی صبا فولاد زاگرس در مقابل اداره صنعت ومعدن

به گزارش ایلنا، حدود ۱۲۰ کارگر اخراجی صبا فولاد زاگرس برای پی گیری وضعیت شغلیشان مقابل ساختمان اداره صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال بختیاری تجمع کردند.

صبح روزشنبه (سوم تیر ماه)، حدود ۱۲۰ کارگر اخراجی صبا فولاد زاگرس برای پی گیری وضعیت شغلیشان مقابل ساختمان  اداره صنعت،معدن و تجارت استان چهار محال بختیاری تجمع کردند.

 از قرار معلوم علت این اقدام اعتراضی اخراج ناگهانی حدود ۱۲۰ نفر از  کارگران صبا فولاد زاگرس  در اوایل تیر ماه جاری است و آنان خواستار بازگشت به کار وپرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

بر اساس این گزارش؛ این کارگران که خواستار بازگشت بکار خود هستند می گویند کارفرما برای کم کردن هزینه های کارخانه به بهانه عدم نیاز اقدام به  اخراج آنها  کرده است.

به گفته یکی از معترضین، کارفرما از چند روز قبل اسامی کارگران اخراجی را برای  اطلاع ودریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی ارسال کرده بود.

معترضان که به صورت میانگین ۱۰ سال سابقه کار در شرکت فولاد صبا واقع در شهرک صنعتی سفید دشت بروجن را دارند  می‌گویند، هر یک از ما کارگران دستکم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بعد از اخراج بسیار برایمان سخت شده است و نمی‌توانیم جواب زن بچه‌هایمان را بدهیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید