خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ ساعت ۱۶:۵۴:۱۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  تخمین وجود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به ایدز در کشور بنا بر اعلام وزارت بهداشت

تخمین وجود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به ایدز در کشور بنا بر اعلام وزارت بهداشت

خبرگزاری هرانا ـ رییس اداره پیشگیری از ایدز وزارت بهداشت گفت که تا ابتدای سال جاری حدود ۲۹ هزار مورد HIV در کشور ثبت و گزارش شده و تخمین زده می‌شود که حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مورد ابتلا به ایدز هم در کشور باید وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دکتر عباس صداقت، رییس اداره پیشگیری از ایدز وزارت بهداشت گفت: “یکی از نکات مثبتی که دانشگاه علوم پزشکی کرمان پیشنهاد داده و آغاز کرده، ایجاد شهر دوستدار برنامه‌های HIV است و طبق بررسی‌هایی که انجام شده به جرات می‌توان گفت که در تمام دنیا اولین بار است که شهری با این رویکرد تصمیم می‌گیرد برنامه‌های کنترل ایدز را پیش ببرد”.

وی با بیان اینکه هدف این رویکرد استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهر، بخش‌های دولتی و غیر دولتی است ادامه داد: “گرچه بررسی‌ها نشان داده که ۲۲ شهر در دنیا به عنوان شهرهای دوستدار سلامتی برنامه‌هایی را اجرا کردند اما به صورت مشخص در زمینه ایدز، کرمان اولین شهری است که این کار را به خوبی جلو می‌برد”.

رییس اداره پیشگیری از ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد افراد ناشناخته به ایدز، بزرگترین مشکلی است که وجود دارد، تصریح کرد: “تا ابتدای سال جاری حدود ۲۹ هزار مورد HIV در کشور ثبت و گزارش شده که بر اساس مدل های ریاضی و الگوهای مدل سازی تخمین زده می شود که حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار مورد ابتلا هم در کشور باید وجود داشته باشد. در نتیجه ما یک فاصله حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار مورد را داریم که در کشور هستند که از وضعیت خودشان خبر ندارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید