خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شماری از فرهنگیان شاغل و بازنشسته در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران، گروهی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل درب این شرکت، تعدادی از اهالی بندر کرگان در استان هرمزگان و جمعی از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، شماری از فرهنگیان شاغل و بازنشسته تهران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش دست به تجمع زدند.

تجمع کنندگان تراکت‌هایی در دست داشتند که بر روی برخی از آنها نوشته شده بود: “جای معلم زندان نیست، معلمان زندانی را آزاد کنید، نه دزدی نه ذلت اینست شعار ملت، خط فقر ۷ میلیون حقوق ما ۲ میلیون، نه تبعید نه زندان دیگر اثر ندارد.”

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، گروهی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل درب این شرکت، تجمع کردند.

کارگران حاضر در این تجمع خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود، لغو احکام صادره علیه کارگران، بازگشت به کار کارگران اخراجی و بازگرداندن این شرکت به بخش دولتی شدند.

تجمع اهالی بندر کرگان در استان هرمزگان

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، تعدادی از اهالی بندر کرگان در استان هرمزگان، در اعتراض به تیراندازی ماموران دریابانی به سمت قایق‌های سوخت برها دست به تجمع زدند.

گفتنی است که ماموران دریابانی کرگان، به سمت قایق های سوخت بر در این بندر تیراندازی کرده و سپس آنها را به آتش کشیدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع آگاه آمده است: “سه قایق سوخت بر متعلق به اهالی کرگان، در نزدیکی ساحل این بندر، مورد شلیک مستقیم ماموران دریابانی قرار گرفتند. به دنبال این حادثه، مردم منطقه دست به اعتراض زدند و ماموران برای پراکنده کردن معترضان به سمت آنها شلیک کردند. برخی از گلوله های ماموران به خودرو و درب منازل و دیوارها اصابت کرد و خوشبختانه این بار مثل قبل کسی کشته نشد”.

کرگان روستایی در دهستان کرگان بخش بندزرک شهرستان میناب استان هرمزگان ایران است

درگیری نیروی انتظامی با تجمع قربانیان مبتلا به ویروس ایدز در لردگان

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸، جمعی از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان، در اعتراض به آلوده شدن برخی از اهالی این روستا به ویروس HIV، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

در جریان این تجمع ماموران نیروی انتظامی و یگان ویژه با استفاده از گاز اشک اور اقدام به متفرق کردن معترضان کرده و با آنها درگیر شدند. گفته می شود در جریان این درگیری تعدادی از مردم معترض زخمی شده و ماموران اقدام به شلیک هوایی گلوله کرده‌اند. همچنین بر اساس اخبار رسیده از منابع غیر رسمی، نیروهای امنیتی با گلوله‌های ساچمه‌ای نیز به سمت معترضان شلیک کرده و چند نفر مجروح شده‌اند.

در پی به خشونت کشیده شدن این تجمع و عدم پاسخدهی مسئولین در این خصوص، مردم معترض به برخی ساختمان های دولتی لردگان از جمله فرمانداری این شهر حمله کرده و خانه بهداشت و دفتر امام جمعه لردگان را به آتش کشیدند. مردم معترض همچنین با سردادن شعارهایی خواهان استعفای مسئولین بهداشت شدند.

همچنین روز جاری استاندار چهارمحال و بختیاری اقباس عباسی بدون اشاره به اسامی بازداشت شدگان از دستگیری تعدادی از شهروندان در جریان این درگیری خبر داده است.

گفتنی است که روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابتلای دستکم ۲۶ نفر از اهالی روستای چنارمحمودی شهرستان لردگان به ویروس ایدز (HIV) را تائید کرد. به گفته یک منبع محلی، برخی از اهالی روستای چنار محمودی حدود دو ماه پیش، پس از دادن آزمایش دیابت متوجه شدند که تعدادی از آنها مشکوک به داشتن بیماری اچ.آی.وی هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید