خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران؛ شش درصد کارگران جنسی تهران مبتلا به ایدز هستند

مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران؛ شش درصد کارگران جنسی تهران مبتلا به ایدز هستند

خبرگزاری هرانا – مینو محرز، رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران طی گفتگویی با یکی از رسانه های داخلی از ابتلای شش درصد کارگران جنسی تهران به ایدز خبر داد. وی با بیان اینکه در حال حاضر عامل اصلی انتقال ایدز در جامعه از طریق تماس جنسی است گفت؛ “عدم آزادی جامعه در تماس جنسی مطمئن و برقراری تماس‌های جنسی نامطمئن به عامل اصلی انتقال ایدز تبدیل شده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد ۲۴، مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران طی گفتگویی با یکی از رسانه های داخلی از ابتلای شش درصد کارگران جنسی تهران به ایدز خبر داد.

مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران، طی این گفتگو به رسمیت شناختن جمعیت کارگران جنسی، همجنسگرایان و افراد دارای اعتیاد به مواد مخدر توسط دولت ها را پیش‌زمینه پیشگیری و درمان بیماری ایدز در جامعه دانسته و عنوان کرد: “بعضی می‌گویند ما اصلا این جمعیت‌ها را نداریم اما ما می‌گوییم داریم و نباید چشم‌هایمان ببیندیم”.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عامل اصلی انتقال ایدز در جامعه از طریق تماس جنسی است افزود: “عدم آزادی جامعه در تماس جنسی مطمئن و برقراری تماس‌های جنسی نامطمئن به عامل اصلی انتقال ایدز تبدیل شده است؛ این یعنی دختران و پسران جوان دارند مبتلا می‌شوند”.

او در پاسخ به سوالی درباره نقش جمعیت کارگران جنسی در انتقال ایدز گفت: “ما سه نوع سکس‌ورکر داریم؛ گرید سه، سکس‌ورکر‌های خیابانی هستند که خیلی وضعشان بد است. یک سری کسانی هستند که خانه‌های امن دارند و گرید دو محسوب می‌شوند. گرید یک هم افرادی هستند که اصلا به ما مراجعه نمی‌کنند و درآمد‌های خیلی بالایی دارند. به این دسته اصلا دسترسی نداریم، ولی در خصوص گرید دو و سه مطالعاتی داشتیم. کارگران حنسی تهران عمدتا از گروه یک و دو هستند که در آخرین مطالعات ما حدودا شش درصد شان مبتلا به ایدز بودند. این رصد باید به طور دائم انجام شود، چون این افراد کارشان جوری است که ایدز را انتقال می‌دهند. در واقع هدف از به رسمیت شناختن آن ها، مساله پیشگیری است. برای پیشگری باید فرد را بشناسیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید