خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ ساعت ۲۱:۲۵:۳۰

    خانه  > سایر گروهها  >  وکیل جیسون رضائیان: گفتند مشکلی پیش آمده و حکم را ابلاغ نکردند

وکیل جیسون رضائیان: گفتند مشکلی پیش آمده و حکم را ابلاغ نکردند

خبرگزاری هرانا -وکیل مدافع جیسون رضائیان خبرنگار واشنگتن پست که در بازداشت به سر می‌برد به اظهارات اخیر سخنگوی دستگاه قضا واکنش نشان داد و گفت: حکم موکلم صادر شده و حدود دو ماه پیش که به دادگاه انقلاب مراجعه کردم گفتند مشکلی پیش آمده و حکم را ابلاغ نکردند.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز گذشته (یکشنبه) در هشتادوهفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وکیل جیسون رضائیان مدعی است حکم پرونده هنوز ابلاغ نشده اما مقامات آمریکایی و سردبیر روزنامه واشنگتن پست از جزئیات حکم صحبت می‌کنند اظهار کرد: حکم پرونده صادر شده اما اینکه ابلاغ شده یا خیر الان اطلاعی ندارم. ممکن است حکم به صورت رسمی به وکیل ابلاغ نشده باشد اما با توجه به دسترسی وکیل به پرونده، به نحوی اطلاع یابد و بیان کند.

لیلا احسن وکیل جیسون رضائیان خبرنگار واشنگتن پست با بیان اینکه از مفاد حکم صادره اطلاع ندارد، افزود: با سردبیر روزنامه واشنگتن پست هیچ صحبتی نداشتم و آنها فرضیات خود را مطرح می‌کنند و این هیچ ارتباطی به من ندارد. تنها زمانی یک خبر می‌تواند منتسب به من شود که مستقیماً از جانب من بیان شود.

وی تصریح کرد: قطعاً در صورتی که موکلم حتی به یک روز حبس هم محکوم شود به آن اعتراض خواهم کرد.

جیسون رضائیان خبرنگار واشنگتن‌پست به‌ همراه همسرش و یک نفر دیگر، ۳۱ تیر سال ۹۳ در تهران دستگیر شدند که همسر وی و متهم دیگر بعد از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند اما جیسون رضائیان همچنان در بازداشت است.

جلسات محاکمه خبرنگار واشنگتن‌پست طی چهار جلسه و به ترتیب در پنجم و هجدهم خرداد، ۲۲ تیر و ۱۹ مرداد ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در ماه‌های گذشته موضوع تبادل جیسون رضائیان با ایرانیان زندانی در آمریکا مطرح شده بود که محسنی اژه‌ای در هشتاد و پنجمین نشست خبری خود درباره این موضوع گفت: در محافل خارج از قوه‌قضائیه این موضوع مطرح شده اما در دستگاه قضایی چنین مسئله‌ای مطرح نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید