خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تبرئه خبرگزاری فارس و نماینده مشهد از شکایت درباره خبر جیسون رضائیان

تبرئه خبرگزاری فارس و نماینده مشهد از شکایت درباره خبر جیسون رضائیان

خبرگزاری هرانا ـ جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد در مجلس و خبرگزاری فارس از اتهام افترا، توهین و نشر اکاذیب درباره انتشار خبر مربوط به جیسون رضاییان تبرئه شدند. این شکایت توسط معاونت ریاست‌جمهوری مطرح شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، دادسرای فرهنگ و رسانه نظر نهایی خود را درباره شکایت معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری از جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگزاری فارس پیرو انتشار خبر مربوط به «جیسون رضاییان» اعلام کرد.

بر این اساس، با توجه به نظر هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان که اظهارات کریمی‌قدوسی را خارج از چهارچوب وظایف نمایندگان تشخیص نداده بود، نماینده مشهد از این اتهام تبرئه شد.

همچنین دادسرا گزارش منتشر شده در خبرگزاری فارس را در راستای رسالت مطبوعاتی خود و مطابق مواد ۲، ۳ و ۵ قانون مطبوعات تشخیص داده و خبرگزاری فارس نیز از این اتهام تبرئه شده است.

لازم به یاد آوری است، جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشینگتن‌پست در تهران، تیر ماه سال ۹۳ همراه یگانه صالحی، همسرش که او نیز خبرنگار بود، بازداشت و سپس به او اتهام جاسوسی زده شد. روزنامه واشینگتن‌پست و مقام‌های آمریکایی بارها این اتهام را رد کرده و خواستار آزادی فوری او شده بودند.

آقای رضائیان در نهایت همراه گروهی دیگر از شهروندان ایرانی‌آمریکایی زندانی در ایران، در جریان مبادله با گروهی از زندانیان ایرانی‌تبار در آمریکا، و در روز اجرایی‌شدن توافق اتمی، آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید