خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ ساعت ۱۳:۲۲:۰۹

    خانه  > سایر گروهها  >  راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر

راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر

خبرگزاری هرانا ـ  مدیرعامل خبرگزاری مهر از راه اندازی زبان کردی این رسانه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت که با توجه به اقدامات صورت گرفته این مهم طی ۱۰ روز آینده عملیاتی و اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی عسکری بعد از ظهر یکشنبه در جریان بازدید استاندار کردستان از خبرگزاری مهر اظهار داشت: “مقدمات راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر انجام شده است و این بخش آماده رونمایی است”.

وی ادامه داد: “به دنبال تاکیدات ویژه رهبر انقلاب اسلامی در سفر به کردستان در خصوص جایگاه و اهمیت زبان و ادبیات کردی، خبرگزاری مهر نیز با هدف توجه به این مهم اقدام به راه اندازی سرویس زبان کردی می کند”.

مدیرعامل خبرگزاری مهر بیان کرد: “بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته طی ۱۰ روز آینده سرویس زبان کردی مهر به عنوان پنجمین زبان بخش بین الملل این خبرگزاری آغاز به کار می کند”.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه در عصر حاضر عنوان کرد: “داشتن رسانه برای نظام یک ضرورت جدی است و به همین دلیل باید همه مدیران و مسئولان از توسعه و تقویت رسانه های جمعی در سطح ملی و بین المللی حمایت کنند”.

عسکری با اشاره به لزوم حمایت مسئولان استانی از رسانه ها افزود: “رسانه های جمعی می توانند به عنوان همکار مسئولان استانی زمینه را برای توسعه و پیشرفت بهتر فراهم کنند و به همین دلیل باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند”.

وی به جایگاه استان کردستان در کشور اشاره کرد و گفت: “کردستان دارای اهمیت و جایگاهی ویژه است و به همین دلیلخبرگزاری مهر سرویس زبان کردی خود را به مرکزیت این استان راه اندازی می کند”.

مدیر عامل خبرگزاری مهر با اشاره به لزوم حمایت مسئولان استان کردستان از سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر یادآور شد: “توسعه و اعتلا رسانه های مختلف به ویژه خبرگزاری ها می تواند بهترین امکان برای تبلیغ صدور انقلاب اسلامی ایران باشد”.

وی با اشاره به دیگر برنامه های خبرگزاری مهر اظهار داشت: “به زودی مرکز آموزش خبرگزاری مهر نیز راه اندازی می شود تا از این امکان و فرصت برای تربیت نیروی انسانی نیز استفاده شود”.

عسکری در پایان سخنان خود گزارشی در خصوص فعالیت ها و برنامه های خبرگزاری مهر و همچنین سابقه شکل گیری آن را ارائه کرد.

استاندار کردستان بعد از حضور در نشست با مدیر عامل و سایر مدیران خبرگزاری مهر، از بخش ها و سرویس های مختلف آن بازدید کرد و با خبرنگاران به گفتگو نشست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید