خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در کرمان

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در کرمان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر ساختمانی در کرمان بر اثر گودبرداری غیر ایمن دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از ریزش آوار ساختمانی بر سر یک کارگر به علت گودبرداری غیر ایمن خبر داد.

‌”علی عسکری” در تشریح جزییات این خبر گفت: “طی تماس تلفنی در ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه روز ۲۸ اسفندماه با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (۱۲۵) این سازمان از یک مورد حادثه ریزش آوار مطلع ‌شدیم”.

وی محل وقوع حادثه را ساختمان در حال ساخت واقع در خیابان شهید قرنی اعلام کرد و افزود: “بلافاصله دو تیم امداد و نجات این سازمان به محل حادثه اعزام و عملیات آوار برداری و نجات فرد مدفون شده در زیر آوار آغاز شد”.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان علت این حادثه را گودبرداری ناایمن دانست و در ادامه بیان کرد: “نجاتگران سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با دقت و سرعت اقدام به آواربرداری و خروج کارگر حادثه دیده از زیر آوار کردند و مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند”.

وی بر لزوم انجام اقدامات حفاظتی جهت کنترل ساختمان‌های مجاور و اطراف محیط گودبرداری تاکید کرد و افزود: “لازم است مجریان پروژه‌های ساختمانی نکات ایمنی در انجام پروژه‌های ساختمانی و خصوصا گودبرداری سازه نگهبان رعایت و با حضور مهندس ناظر به صورت مرحله به مرحله انجام شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید