خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه مطبوعات؛ خبرگزاری مهر و ایلنا مجرم شناخته شدند

دادگاه مطبوعات؛ خبرگزاری مهر و ایلنا مجرم شناخته شدند

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۶ بهمن‌ماه، صاحب امتیاز خبرگزاری مهر، مدیر مسئول و مسئول فنی خبرگزاری ایلنا، در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹، در جریان رسیدگی به سه پرونده، خبرگزاری مهر و ایلنا در دو پرونده جداگانه، در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران، به ریاست قاضی شقاقی و با حضور هیات منصفه، مجرم شناخته شدند.

احمد مومنی راد سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات در اینباره گفت: پرونده صاحب امتیاز خبرگزاری مهر به اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد و هیات منصفه در اتهام یاد شده، متهم را با اکثریت آراء مجرم و دانست. همچنین با اکثریت آراء متهم را مستحق تخفیف ندانست.

وی افزود: پرونده خبرگزاری ایلنا نیز با دو متهم رسیدگی شد. متهم اول مدیر مسئول خبرگزاری ایلنا و متهم دوم مسئول فنی این خبرگزاری بود که اتهام هر دو متهم جریحه دار کردن عفت عمومی بود.

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات اظهار داشت: هیات منصفه باتفاق آراء متهمان را مجرم دانست و متهم اول را باتفاق آراء مستحق تخفیف ندانست و با اکثریت آراء متهم دوم را مستحق تخفیف دانست.

احمد مومنی راد در رابطه با پرونده سوم نیز گفت: پرونده مدیر مسئول پایگاه میز نفت به اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد و هیات منصفه در اتهام یاد شده متهم  را با اکثریت آراء مجرم ندانست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید